• Výstavba
  • 24.07.2019 10:57

Pri obnove Karloveskej radiály došlo k zdržaniu niektorých prác

0 0
Rekonštrukcia Karlovesko - dúbravskej radiály
Zdroj: ms

Pri rekonštrukcii Karlovesko-dúbravskej električkovej radiály v Bratislave došlo k zdržaniu niektorých plánovaných prác. Stalo sa tak po odkopaní koľajového spodku z dôvodu existencie nových inžinierskych sietí v trati, ktorých správcovia nie sú známi.

 Hlavné mesto momentálne vyhodnocuje, aký dosah to bude mať na plánované termíny výstavby. 

V rámci rekonštrukcie radiály doteraz odstránili trolejové vedenie, koľajový zvršok a je už odkopaný starý koľajový spodok. "Prekladajú sa potrebné inžinierske siete a spevňuje sa podložie. Následne sa začne robiť nový koľajový spodok. Súbežne sa uskutočňuje proces výberu a prípravy všetkých prvkov mestského mobiliára, ktorý bude osadený na zastávkach električiek, ale aj v okolí stavby," spresnil hovorca Bratislavy Peter Bubla.

Začiatok rekonštrukcie Karlovesko-dúbravskej radiály počas leta pomôže Bratislavčanom adaptovať sa na výraznú zmenu, ktorú od 22. júna stavba spôsobí. V diskusnej relácii Tablet.TV Mesiac v Bratislave sa na tom zhodli poslanci Mestského zastupiteľstva (MsZ) v Bratislave, starostka Karlovej Vsi Dana Čahojová a vicestarosta Dúbravky Ľuboš Krajčír.

V Bratislave sa 22. júna začala dlhoočakávaná rekonštrukcia Karlovesko-dúbravskej električkovej radiály za 65,1 milióna eur s DPH. Potrvá do septembra 2020 a rozdelená bude na viacero etáp. V dôsledku prác bude nasledujúce mesiace na viacerých miestach Karlovej Vsi a Dúbravky obmedzená doprava vrátane výluky električiek. Hlavné mesto preto zaviedlo aj veľkú prázdninovú zmenu v cestovných poriadkoch a trasách električiek. Bližšie informácie o modernizácii radiály, dopravných obmedzeniach i zmenách v MHD nájdu ľudia na webe www.zvladneme.to.

(TASR)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.