V obchodnej štvrti na Mlynských nivách stavajú ďalšie administratívne centrum

2.10.2006
Páčil sa vám článok?

Na Mlynských nivách a v okolí už stojí niekoľko administratívnych centier. Už v decembri tohto roka k nim pribudne ďalšie s názvom Delta Business Center. Pôjde zrejme o „najinteligentnejšiu“ budovu v meste.

Nové centrum, ktoré stavia spoločnosť DBC Invest, bude ako prvé svojho druhu v Bratislave vybavené inteligentným systémom riadenia ABB i-bus EIB. Inteligentný systém riadenia EIB (Európska inštalačná zbernica) slúži na komplexné a integrované riadenie budovy, čím poskytuje nájomcom maximálny komfort pri výraznej úspore prevádzkových nákladov. „Spomenutá technológia je zárukou bezpečného, komfortného a ekonomicky úsporného riadenia elektrických funkcií,“ hovorí Alica Matúšová, riaditeľka pre marketing a predaj spoločnosti DBC Invest. „Inteligentný systém riadenia budovy sa vyznačuje veľkou flexibilitou, to znamená, že ho možno vždy preprogramovať podľa individuálnych požiadaviek jednotlivých užívateľov tak, aby čo najviac spĺňal ich predstavy. Kombináciou jednotlivých možností možno dosiahnuť celkovú úsporu prevádzkových nákladov firmy až do výšky 50 percent.“

Medzi základné možnosti tejto technológie patrí integrované riadenie vykurovania a klimatizácie, osvetlenia, možnosť spínania spotrebičov, monitoring množstva odoberanej energie, vyšší stupeň bezpečnosti majetku pred poškodením, poruchami či pred krádežou. Z hľadiska vývoja a zabezpečenia systému ABB i-bus EIB na projekte participujú spoločnosti ABB Komponenty a Netlab International.

Systém inteligentného riadenia bude pripravený riadiť prevádzku v celej budove automaticky alebo podľa momentálnej potreby. Čím sú úlohy zložitejšie a čím viac funkcií má systém plniť, tým viac výhod užívateľovi poskytuje.

V Delta Business Center budú záujemcom z radov spoločností k dispozícii na prenájom prvotriedne kancelárske priestory. Vznikajúca budova Delta Business Center je sedempodlažná, rozdelená na tri relatívne samostatné celky A, B a C, spojené jedným ústredným komunikačným priestorom. Dispozičné riešenie budovy umožňuje bezproblémové vytváranie variabilných pôdorysov pre individuálne aj veľkoplošné kancelárie a konferenčné priestory s vlastným zázemím. Celková rozloha centra je 11 600 štvorcových metrov. Na prízemí Delta Business Center budú obchodné priestory. Projekt počíta s kapacitou 300 parkovacích miest pred centrom. Nespornou výhodou Delta Business Center je prístup z diaľničného obchvatu D61, ktorý umožňuje dostupnosť z hraničných priechodov Rakúska, Maďarska a Česka, ako aj na letisko M. R. Štefánika či do centra Bratislavy v priebehu niekoľkých minút.

Páčil sa vám článok?