Samospráva

  • Samospráva
  • 11.02.1999 09:00

Devín holding finacuje rozvoj obce

0 0

Devín po dlhých rokoch chátrania, keď bol doslova obohnaný hraničným ostnatým drôtom, postupne opeknieva. Začínajú sa sem vracať ľudia, ktorí opravujú staršie architektonicky a historicky významné stavby.

  • Samospráva
  • 11.02.1999 09:00

Zaujímavosti o mestskej časti Devín

0 0

Archeologické výskumy dokázali, že osídlenie Devína spadá už do doby neolitu, keď človek začína žiť usadlým spôsobom života a pokračoval v dobe bronzovej i železnej. Prvým národom, ktorý už môžeme pomenovať, boli Kelti. Po roku 300 pred n. l. si keltský kmeň Kotínov vybudoval v Devíne osadu.

  • Samospráva
  • 11.02.1999 09:00

Kniha o meste, jeho problémoch a samospráve

0 0

V bratislavských kníhkupectvách sa nedávno objavila ojedinelá publikácia - občiansky almanach „Ako v Bratislave“. Vydal ju Inštitút pre verejné otázky a jej autormi sú bývalý bratislavský primátor Peter Kresánek a jeho spolupracovníci Milan Vajda a Andrea Štefáková.

  • Samospráva
  • 11.02.1999 09:00

Napísali ste nám 03/1999

0 0

V poslednom vydaní ste sa venovali problematike dostavby chýbajúcich úsekov diaľničného obchvatu. Na tom, že sa realizácia tohto zásadného dopravného projektu z rôznych dôvodov trestuhodne odkladala a štartuje až teraz, už nič nezmeníme.

„Na Petržalke som vždy miloval zeleň, no zároveň mi vždy prekážalo, ako sa k nej správame. A môj postoj sa nezmenil ani dnes,“ hovorí Peter Farkašovský (22), ktorý do Petržalky priniesol plogging – beh, pri ktorom zbierate odpadky.

Už takmer šesť rokov je úplne prázdny a nevyužitý komplex budov bývalého SOU železničného, ktorý sa v mestskej časti Rača, konkrétne ulici Na pántoch. Súčasťou objektu je výšková budova, kde bol kedysi internát, ale aj učebne, dielne, jedáleň, telocvičňa či dokonca bazén. Všetko je opustené od 31.12.2013, kedy školu zatvorili a odvtedy to tu pomaly chátra...

To, že okolie paneláku na Stavbárskej ulici, ktorému celá Bratislava hovorí Pentagon, nie je príliš bezpečné miesto, vedia tiež hádam všetci. Dva roky tu v rámci prevencie mala svoj karavan mestská polícia, ale v auguste túto stanicu zrušili, pretože sa podľa magistrátu minula účinkom a nedávno si tu asociáli rozložili stany a dokonca si z domu natiahli cez kábel aj elektrickú energiu!


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.