Samospráva

  • Samospráva
  • 12.10.2000 00:00

V Starom Meste bude 22 okrskov pre referendum

0 0

Na odovzdanie hlasovacích lístkov a na sčítanie hlasov v nadchádzajúcom referende bude na území mestskej časti Bratislava - Staré Mesto vytvorených celkom 22 okrskov. Referendum sa uskutoční v sobotu 11. novembra 2000 od 7.00 h do 22.00 h.

  • Samospráva
  • 12.10.2000 00:00

Víťazným názvom projektu je PRE NÁS

0 0

Sedemnásťročný študent Pavol Labovský sa stal víťazom verejnej súťaže o najvýstižnejší názov pre Projekt revitalizácie Námestia SNP, ktorú začiatkom marca vyhlásila mestská časť Staré Mesto.

  • Samospráva
  • 12.10.2000 00:00

Starostovia sa boja odvolávania

0 0

Na niektorom z najbližších rokovaní by vláda mala rokovať o poslaneckom návrhu na zmenu zákona o obecnom zriadení. Návrh predpokladá úpravu vzťahu starostu obce a obecného zastupiteľstva, aby o odvolaní starostov nerozhodovali poslanci, ale voliči.

  • Samospráva
  • 28.09.2000 00:00

Napísali ste nám 18/2000

0 0

Rád i s rodinou využívam krásne cyklistické trasy na oboch brehoch Dunaja. Pohodu nám i stovkám ďalších cyklistov a korčuliarov kazia nedisciplinovaní vodiči áut, ktorí tadiaľ jazdia zákaz - nezákaz.

  • Samospráva
  • 28.09.2000 00:00

Petržalčania znižujú rozpočtový schodok

0 0

Petržalskej mestskej časti sa podarilo niekoľkými opatreniami znížiť plánovaný schodok rozpočtu z 28 na 20 miliónov korún. Po prvom polroku sa rozpočtové príjmy plnili na 45,4% a výdavky len na 36%.

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.