Samospráva

  • Samospráva
  • 08.10.1998 09:00

Kandidáti na primátora

0 0

V nadchádzajúcich komunálnych voľbách, ktoré sú vyhlásené na 13. a 14. novembra, si budú Bratislavčania voliť svojich zástupcov do samosprávnych orgánov mesta a mestských častí.

  • Samospráva
  • 08.10.1998 09:00

Do konca roku SaÚD Staré Mesto zanikne

0 0

V apríli miestne zastupiteľstvo Staré Mesto rozhodlo, že k 31. decembru 1998 bude zrušená Správa a údržba domov Staré Mesto.

  • Samospráva
  • 24.09.1998 09:00

Napísali ste nám 03/1998

0 0

Chcem sa vám poďakovať za informácie, ktoré ste uverejnili o Bratislave, Námestí SNP, ale aj o Petržalke. Uvádzate aj názory obyvateľov Bratislavy, s ktorými sa možno stotožniť. Nie som však za odstraňovanie názvov ulíc po ruských spisovateľoch, čo nemožno viazať na komunistický režim.

  • Samospráva
  • 24.09.1998 09:00

Televízia v znamení ruže

0 0

Do viac ako 32 tisíc domácností už v súčasnosti vysiela svoj program regionálna televízna stanica TVR. Týžden­ne vysiela spolu 153 hodín, čo je na regionálnu stanicu dosť veľa.

  • Samospráva
  • 24.09.1998 09:00

Ružinov má aj program rozvoja

0 0

Ružinovská samospráva v úzkej spolupráci s občanmi pripravuje rozvojový program mestskej časti, ktorého výsledkom by mal byť vznik spoločenského centra mestskej časti.

Mestská časť Ružinov nesporne patrí medzi najbohatšie mestské časti v Bratislave. Nie je to však dané výškou príjmov vo veľkej miere už starších obyvateľov, ale množstvom podnikov a súkromných firiem, ktoré sídlia na území Ružinova. Sú tu napríklad podniky, ako je Slovnaft, SPP, Bratislavský prístav či banky...

Viacero obyvateľov Podunajských Biskupíc zaregistrovalo včera večer policajnú naháňačku, keď jej motohliadkam po uliciach unikal automobil značky Fiat Punto, ktorý neustále menil smer jazdy a neváhal sa otáčať ani cez trávniky. Policajti museli použiť aj služobné zbrane, aby nakoniec vodiča dostihli, zastavili a spacifikovali. Ukázalo sa, že bol pod vplyvom alkoholu!

AKTUALIZOVANÉ Bratislavský primátor Matúš Vallo dnes zverejnil svoje stanovisko k premnoženiu komárov, ktoré v týchto horúcich dňoch najmä po večeroch štípu a pijú krv väčšine obyvateľov nášho hlavného mesta. Magistrát sa rozhodol pre biologické prípravky, nakoľko chemické postreky pokladá za škodlivé látky pre prírodu, zvieratá, ale v konečnom dôsledku aj pre samotných ľudí...

Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Bratislave vykoná orientačný monitoring výskytu komárov, o ktorý ho požiadali samosprávy obcí v povodí Moravy. "Na základe tohto monitoringu môže v prípade zistenia zhoršenej epidemiologickej situácie alebo jej bezprostrednej hrozby odporučiť samosprávam vykonať dezinsekčný zásah," uviedla hovorkyňa úradu Katarína Nosálová.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.