Samospráva

 • Samospráva
 • 20.09.2001 00:00

Magistrát chce v PKO kongresové centrum

0 0

Pred niekoľkými dňami sa začalo s likvidáciou prázdnych kovových pavilónov v areáli PKO. Na dôvod sme sa opýtali riaditeľa bratislavského magistrátu Ladislava HOFFMANA.

 • Samospráva
 • 06.09.2001 00:00

Petržalský starosta Bajan o samospráve VÚC

0 0

Od nového roka budú vytvorené vyššie územné celky (VÚC). Čo to znamená pre Bratislavčanov, ktorí doteraz poznajú miestne úrady mestských častí a magistrát hlavného mesta? To sme sa spýtali starostu Petržalky a poslanca NR SR Vladimíra BAJANA.

 • Samospráva
 • 09.08.2001 00:00

Počet Bratislavčanov z roka na rok klesá

0 0

Z údajov pripravovanej správy oddelenia magistrátneho oddelenia sociálnych vecí o stave starostlivosti o deti a mládež vyplýva, že počet Bratislavčanov sa znižuje. Kým v roku 1996 mala Bratislava 452 288 obyvateľov, v roku 1999 ich bolo 448 292 a k 31. decembru vlaňajšieho roku len 447 345.

 • Samospráva
 • 09.08.2001 00:00

Mestská časť má záujem nález prezentovať

0 0

Keďže osud archeologického nálezu na Hviezdoslavovom námestí zavisí od rozhodnutia a finančných možností mestskej časti Staré Mesto, spýtali sme sa na názor jej starostu Andreja ĎURKOVSKÉHO.

 • Samospráva
 • 28.06.2001 00:00

Lafranconi je prijateľné pre všetkých

0 0

V minulom čísle ste uverejnili list od anonyma podpísaného ako „verný čitateľ“, v ktorom brojí proti názvu Most Lafranconi. Neviem, prečo sa nepodpísal. Veď nie je hanbou poznať históriu Bratislavy a pisateľ ju zrejme pozná. Už ako „verný čitateľ“ je menej dôveryhodný, pretože na túto tému sa diskutovalo v novinách pred viacerými rokmi.

 • Samospráva
 • 14.06.2001 00:00

Správne má byť Lanfranconi, nie Lafranconi

0 0

Do redakcie nám prišiel list podpísaný ako „verný čitateľ“, v ktorom pisateľ upozorňuje na zaujímavý problém. Ide o názov LAFRANCONI, ktorý sa viaže k jednej z bratislavských lokalít, ale aj k najnovšiemu bratislavsému mostu. Správne má byť LANFRANCONI.

„Na Petržalke som vždy miloval zeleň, no zároveň mi vždy prekážalo, ako sa k nej správame. A môj postoj sa nezmenil ani dnes,“ hovorí Peter Farkašovský (22), ktorý do Petržalky priniesol plogging – beh, pri ktorom zbierate odpadky.

Už takmer šesť rokov je úplne prázdny a nevyužitý komplex budov bývalého SOU železničného, ktorý sa v mestskej časti Rača, konkrétne ulici Na pántoch. Súčasťou objektu je výšková budova, kde bol kedysi internát, ale aj učebne, dielne, jedáleň, telocvičňa či dokonca bazén. Všetko je opustené od 31.12.2013, kedy školu zatvorili a odvtedy to tu pomaly chátra...

To, že okolie paneláku na Stavbárskej ulici, ktorému celá Bratislava hovorí Pentagon, nie je príliš bezpečné miesto, vedia tiež hádam všetci. Dva roky tu v rámci prevencie mala svoj karavan mestská polícia, ale v auguste túto stanicu zrušili, pretože sa podľa magistrátu minula účinkom a nedávno si tu asociáli rozložili stany a dokonca si z domu natiahli cez kábel aj elektrickú energiu!


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.