Samospráva

  • Samospráva
  • 24.09.1998 09:00

Televízia v znamení ruže

0 0

Do viac ako 32 tisíc domácností už v súčasnosti vysiela svoj program regionálna televízna stanica TVR. Týžden­ne vysiela spolu 153 hodín, čo je na regionálnu stanicu dosť veľa.

  • Samospráva
  • 24.09.1998 09:00

Ružinov má aj program rozvoja

0 0

Ružinovská samospráva v úzkej spolupráci s občanmi pripravuje rozvojový program mestskej časti, ktorého výsledkom by mal byť vznik spoločenského centra mestskej časti.

Mestská časť Ružinov nesporne patrí medzi najbohatšie mestské časti v Bratislave. Nie je to však dané výškou príjmov vo veľkej miere už starších obyvateľov, ale množstvom podnikov a súkromných firiem, ktoré sídlia na území Ružinova. Sú tu napríklad podniky, ako je Slovnaft, SPP, Bratislavský prístav či banky...

V sobotu 19. septembra bol posledný termín na podanie kandidátnych listín pre novembrové komunálne voľby. Mená kandidátov budú oficiálne zverejnené v pondelok 27. septembra, keď sa skončí preverovanie a registrácia kandidátnych listín.

Poslanci bratislavského mestského zastupiteľstva na svojom septembrovom zasadaní rozhodli, že sa horáreň v Horskom parku nebude privatizovať. Vyhoveli tak žiadosti vyše 10 tisíc občanov, ktorí v petícii vyzvali poslancov, aby nepripustili privatizáciu horárne a zachovali tak jej verejnoprospešný charakter.

  • Samospráva
  • 10.09.1998 09:00

Mestá môžu spolupracovať aj na internete

0 0

Spolupráca v rámci Európskej únie sa rozširuje aj medzi mestami. Priamym dôkazom tejto spolupráce sú projekty VITECC (Vienna Tele Cooperation Cen­ter) a UTN (Urban Technology Net­work), ktoré sú financované Európskou úniou v rámci programu INTERREG. Ich cieľom je prepojiť európske mestá prostredníctvom informačných sietí.

Hrob Karola Jettinga, ktorému prischla prezývka Bratislavský Robinson, nájdete na Ondrejskom cintoríne ľahko. Nie je ukrytý v úzkych uličkách. Stačí, ak sa od hlavnej cesty cintorína vyberiete vľavo a na pomník s jeho menom určite narazíte. Charakteristickým znakom obdĺžnikového náhrobného kameňa je kresba námornej plachetnice, symbol jeho dobrodružstiev.

Na Slovensku je zaregistrovaných zhruba 1700 elektrických vozidiel. K dispozícii majú 200 verejne prístupných nabíjacích bodov. Koľko elektrických áut jazdí po Bratislave? Aké zvýhodnenia sa chystajú pre ich majiteľov? A aké negatíva so sebou elektromobily prinášajú?

O rekonštrukcii Hlavnej stanice sa v Bratislave hovorí už roky, ale jej realizácia je zatiaľ v nedohľadne. Minister dopravy Arpád Érsek najnovšie pripustil, že ak by sa plechová prístavba zbúrala, tak by na tomto mieste napokon mohla zostať stáť len historická budova. Viete si predstaviť aj takéto riešenie?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.