Samospráva

  • Samospráva
  • 30.01.2003 00:00

Podali ste priznanie k dani z nehnuteľnosti?

0 0

Do konca januára bolo treba podať daňové priznanie k dani z nehnuteľnosti. Vlastníci nehnuteľností, ktorí to do tohto termínu nestihli, musia rátať s penále za každý deň omeškania vo výške 0,3 % z nedoplatku dane.

  • Samospráva
  • 30.01.2003 00:00

Návrh rozpočtu bude známy vo februári

0 0

Prvé tohtoročné zasadnutie bratislavského mestského zastupiteľstva bude vo štvrtok 30. januára. Mestskí poslanci majú zvoliť členov komisií zastupiteľstva, ktorých nestihli zvoliť v decembri na ustanovujúcom zasadnutí.

  • Samospráva
  • 30.01.2003 00:00

Dlh nie je katastrofa, mesto ho zvládne

0 0

Skutočnosť, že mesto má veľké dlhy, je všeobecne známa - do augusta tohto roka musí splatiť takmer 11 miliárd jenov, čo je vyše 3,6 miliardy korún. O spôsoboch riešenia dlhov sme sa pozhovárali s prvým námestníkom primátora Bratislavy Braňom HOCHELOM.

  • Samospráva
  • 16.01.2003 00:00

Mesto a kraj majú spoločné záujmy

0 0

Medzi vedením mesta a vedením Bratislavského samosprávneho kraja panuje názorová zhoda v otázkach týkajúcich sa viacerých významných záležitostí v živote Bratislavy.

  • Samospráva
  • 16.01.2003 00:00

Niektorí starostovia ešte nemajú zástupcov

0 0

Vo všetkých bratislavských mestských častiach sa už uskutočnili ustanovujúce zasadnutia miestnych zastupiteľstiev. Vo väčšine prípadov zvolili poslanci starostovi zástupcu, v niektorých mestských častiach sa to však poslancom nepodarilo.

Viacero obyvateľov Podunajských Biskupíc zaregistrovalo včera večer policajnú naháňačku, keď jej motohliadkam po uliciach unikal automobil značky Fiat Punto, ktorý neustále menil smer jazdy a neváhal sa otáčať ani cez trávniky. Policajti museli použiť aj služobné zbrane, aby nakoniec vodiča dostihli, zastavili a spacifikovali. Ukázalo sa, že bol pod vplyvom alkoholu!

AKTUALIZOVANÉ Bratislavský primátor Matúš Vallo dnes zverejnil svoje stanovisko k premnoženiu komárov, ktoré v týchto horúcich dňoch najmä po večeroch štípu a pijú krv väčšine obyvateľov nášho hlavného mesta. Magistrát sa rozhodol pre biologické prípravky, nakoľko chemické postreky pokladá za škodlivé látky pre prírodu, zvieratá, ale v konečnom dôsledku aj pre samotných ľudí...

Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Bratislave vykoná orientačný monitoring výskytu komárov, o ktorý ho požiadali samosprávy obcí v povodí Moravy. "Na základe tohto monitoringu môže v prípade zistenia zhoršenej epidemiologickej situácie alebo jej bezprostrednej hrozby odporučiť samosprávam vykonať dezinsekčný zásah," uviedla hovorkyňa úradu Katarína Nosálová.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.