Samospráva

  • Samospráva
  • 25.01.2001 00:00

Bratislavské samosprávy budú rokovať

0 0

Regionálne združenie mestských častí Bratislavy zvolalo na 30. januára 2001 mimoriadne zasadnutie miestnych zastupiteľstiev všetkých 17 mestských častí Bratislavy. Zasadnutie sa uskutoční od 9.30 h v Kongresovej sále Istropolis.

  • Samospráva
  • 25.01.2001 00:00

Ružinovský program čipovania psov

0 0

Mestská časť Ružinov dosiahla pozoruhodné pokroky pri riešení problému platenia daní za psov, ich registrácie i udržiavania čistoty verejných priestranstiev, ktorý trápi takmer všetky mestá a mestské časti. Prvými krokmi bolo rozmiestnenie tabúľ s vyznačeným zákazom venčenia psov, do veľkej miery situáciu zlepšilo vysávanie psích exkrementov a tiež umiestnenie košov s vreckami na psí odpad.

  • Samospráva
  • 25.01.2001 00:00

Súťaž na projekt

0 0

V týchto dňoch sa koná verejná súťaž na architektonický projekt rekonštrukcie Hviezdoslavovho námestia. Staré Mesto vypísalo verejnú súťaž aj na projekt sadových úprav na námestí a na dodávateľa stavebných prác.

  • Samospráva
  • 25.01.2001 00:00

Desať úloh Starého Mesta v tomto roku

0 0

Za najdôležitejší v prebiehajúcom volebnom období označil začínajúci sa rok 2001 starosta mestskej časti Bratislava - Staré Mesto Andrej Ďurkovský. Na toto tvrdenie ho oprávňuje rozsah úloh a investičných akcií, ktoré Staré Mesto čakajú v najbližších dvanástich mesiacoch.

Hrob Karola Jettinga, ktorému prischla prezývka Bratislavský Robinson, nájdete na Ondrejskom cintoríne ľahko. Nie je ukrytý v úzkych uličkách. Stačí, ak sa od hlavnej cesty cintorína vyberiete vľavo a na pomník s jeho menom určite narazíte. Charakteristickým znakom obdĺžnikového náhrobného kameňa je kresba námornej plachetnice, symbol jeho dobrodružstiev.

Na Slovensku je zaregistrovaných zhruba 1700 elektrických vozidiel. K dispozícii majú 200 verejne prístupných nabíjacích bodov. Koľko elektrických áut jazdí po Bratislave? Aké zvýhodnenia sa chystajú pre ich majiteľov? A aké negatíva so sebou elektromobily prinášajú?

O rekonštrukcii Hlavnej stanice sa v Bratislave hovorí už roky, ale jej realizácia je zatiaľ v nedohľadne. Minister dopravy Arpád Érsek najnovšie pripustil, že ak by sa plechová prístavba zbúrala, tak by na tomto mieste napokon mohla zostať stáť len historická budova. Viete si predstaviť aj takéto riešenie?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.