Samospráva

 • Samospráva
 • 27.01.2000 00:00

Napísali ste nám 02/2000

0 0

Chcela by som vás poprosiť, keď chodíte po reštauráciách a hodnotíte ich, či by ste nemohli súčasne popísať, ktoré z nich majú naozaj aj nefajčiarsku miestnosť (ako to určuje zákon). Okrem Čierneho havrana som sa nikde s tým nestretla.

 • Samospráva
 • 27.01.2000 00:00

Námestníkom primátora sa stal F. Dej

0 0

Mestské zastupiteľstvo na prvom tohtoročnom zasadnutí schválili zmenu svojho rokovacieho poriadku. Podľa nej majú občania mesta právo vyjadriť na zasadnutí zastupiteľstva svoj názor priamo k prerokovanému bodu programu po tom, ako sa na tom uznesie nadpolovičná väčšina prítomných poslancov.

 • Samospráva
 • 13.01.2000 00:00

Napísali ste nám 01/2000

0 0

Chcela by som sa s Vami podeliť o nezabudnuteľný zážitok zo Silvestra 1999. Rozhodla som sa, že oslavy príchodu roku 2000 strávim v Starom Meste, už dlho vopred som sa tešila na program a na rôzne polnočné atrakcie.

 • Samospráva
 • 13.01.2000 00:00

Nová organizačná štruktúra magistrátu?

0 0

Bratislavská mestská rada na svojom poslednom zasadnutí v polovici decembra schválila návrh novej organizačnej štruktúry magistrátu hlavného mesta.

 • Samospráva
 • 13.01.2000 00:00

Boli udelené Ceny primátora na rok 2000

0 0

Aj tohtoročný Trojkráľový večer v bratislavskom Primaciálnom paláci využil primátor mesta Jozef Moravčík na udelenie prestížnej Ceny primátora. Soškou rytiera Rolanda bola už po ôsmy raz ocenená pätica Bratislavčanov, ktorí celoživotnou vynikajúcou prácou výnimočným spôsobom prispeli k dobru a blahu mesta.

 • Samospráva
 • 13.01.2000 00:00

Dane rovnaké ako minulý rok

0 0

Mestská časť Petržalka určila všeobecne záväzným nariadením sadzby dane z nehnuteľností. Dane z pozemkov, stavieb a bytov, ktoré schválilo petržalské miestne zastupiteľstvo pre rok 2000, sú rovnaké ako v minulom roku.

Dobudovanie električkovej trate do Petržalky je obrovský projekt, ktorý patrí medzi priority hlavného mesta. Významným medzníkom v projekte je získanie rozhodnutia o umiestnení stavby „Nosný systém MHD, prevádzkový úsek Janíkov dvor – Šafárikovo nám., 2. Časť Bosákova ul. – Janíkov dvor, ktoré hlavnému mestu 12. novembra vydal príslušný stavebný úrad MČ Petržalka.

Ľudia, ktorí už nevládzu čeliť nástrahám dnešného drsného sveta, sa niekedy rozhodnú siahnuť si na život. Jedným zo spôsobov, ako to urobia, je i samovražda na koľajniciach pod kolesami vlaku. Ako však takáto situácia ovplyvní život človeka na druhej strane, ktorý sedí na mieste rušňovodiča? Opýtali sme sa Romana Kusého, riaditeľa odboru inšpekcie a kontroly Železničnej spoločnosti Slovensko .

Bratislavčania rozhodli jednoznačne. Za nového primátora si zvolili mladého ambiciózneho architekta Matúša Valla. Žiadny komunálny politik a ani profesionálny manažér nedokázali tak presvedčiť obyvateľov hlavného mesta ako práve Matúš Vallo. Niektorí ho volili kvôli sympatiám, iní kvôli jeho programu, že chce konečne zmeniť naše mesto k lepšiemu. Bratislavské noviny sa zhovárali s novým primátorom Matúšom Vallom.  

Deti by sme mali chrániť voči infekčným chorobám, najlepšie je očkovanie. Epidemiológovia ale varujú. Na Slovensku klesá zaočkovanosť detí. Ohrozené sú hlavne najmladšie v prvom roku života. Epidemiologička nám porozprávala príbehy, pri ktorých deti na neočkovanosť doplatili.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.