Samospráva

  • Samospráva
  • 08.03.2001 00:00

Informácie o sčítaní sú aj na webe Ružinova

0 0

Mestská časť Ružinov v záujme čo najlepšej informovanosti a pripravenosti obyvateľstva na sčítanie uverejnila na svojej web stránke www.ba-ruzinov.sk všetky potrebné informácie pre správcov domov, ale aj pre obyvateľov mestskej časti.

  • Samospráva
  • 08.03.2001 00:00

Novela ústavy bez mestských častí

0 0

Starostovia bratislavských mestských častí sú sklamaní z prijatej novely ústavy. Dôvodom je, že poslanci neschválili pozmeňujúci návrh, ktorý mal zvýrazniť existenciu a pôsobnosť mestských častí. Z vládnej koalície dostal tento návrh 69 hlasov a z opozície jeden hlas. Na schválenie bolo potrebných 90 hlasov.

  • Samospráva
  • 22.02.2001 09:00

Hľadajú peniaze na spaľovňu

0 0

Hlavné mesto Bratislava má záujem získať z fondov Európskej únie ISPA zhruba 5-6 miliónov EURO na časť projektu rekonštrukcie spaľovne komunálneho odpadu.

  • Samospráva
  • 22.02.2001 09:00

Projekt pešej zóny vo Vodnej priekope

0 0

Najatraktívnejšiu časť historického jadra Bratislavy, mestskú vodnú priekopu, čaká nová perspektíva: mala by sa sprístupniť a jedinečným spôsobom oživiť.

  • Samospráva
  • 08.02.2001 00:00

Nové Mesto bude stavať aj rekonštruovať

0 0

Aj keď v najbližšom období sa v mestskej časti Nové Mesto pravdepodobne nezačne s podobnými veľkými investíciami, akou je Polus City Center, Bytový dom ICT alebo Račianske mýto, rozsah plánovaných investičných akcií je pozoruhodný.

Po tretí raz v novodobej histórii Bratislavy sa v utorok 30. januára zišlo na jednom mieste v Istropolise všetkých sedemnásť miestnych zastupiteľstiev mestských častí Bratislavy. Najprv sledovali mimoriadnu konferenciu regionálneho združenia, ktoré sa zaoberalo posledným vývojom situácie v reforme verejnej správy.

Hrob Karola Jettinga, ktorému prischla prezývka Bratislavský Robinson, nájdete na Ondrejskom cintoríne ľahko. Nie je ukrytý v úzkych uličkách. Stačí, ak sa od hlavnej cesty cintorína vyberiete vľavo a na pomník s jeho menom určite narazíte. Charakteristickým znakom obdĺžnikového náhrobného kameňa je kresba námornej plachetnice, symbol jeho dobrodružstiev.

Na Slovensku je zaregistrovaných zhruba 1700 elektrických vozidiel. K dispozícii majú 200 verejne prístupných nabíjacích bodov. Koľko elektrických áut jazdí po Bratislave? Aké zvýhodnenia sa chystajú pre ich majiteľov? A aké negatíva so sebou elektromobily prinášajú?

O rekonštrukcii Hlavnej stanice sa v Bratislave hovorí už roky, ale jej realizácia je zatiaľ v nedohľadne. Minister dopravy Arpád Érsek najnovšie pripustil, že ak by sa plechová prístavba zbúrala, tak by na tomto mieste napokon mohla zostať stáť len historická budova. Viete si predstaviť aj takéto riešenie?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.