Rozhovory

Vo svojom vlastnom internetovom životopise má uvedené, že je učiteľ, novinár, publicista, herec, moderátor, hudobný skladateľ, talkmaster, scenárista, humorista a satirik. Známeho humoristu Milana Markoviča verejnosti hádam ani netreba predstavovať. Možno už len dodať, že je ženatý a s manželkou Martou má dve deti – dcéru Miroslavu (1966) a syna Miroslava (1971).

Vtipný a hlavne pohodový. Taký je herec Ady Hajdu. Na nič sa nehrá. Taký, akého ho vidíte v televízií, vysmiateho od ucha k uchu, bol aj na našom rozhovore. Dozvedeli sme sa, aký má vzťah k nášmu hlavnému mestu. Kam najradšej chodí, keď chce byť sám a aj to, prečo si teraz viac užíva rodinu.

Odborníci považujú jeho chápanie komornej plastiky, jej spracovanie z remeselnej, technickej, výtvarnej a ideovej stránky za jedinečné. Pri umeleckej tvorbe spája klasicky opracované drevo s detailmi, predmetmi úžitkovej spotreby, ktoré sa nachádzajú bežne okolo nás. Prinášame vám rozhovor s akademickým sochárom Jurajom Čutekom.

Televízni diváci si ju mohli všimnúť v sitkome Mafstory, seriáloch Búrlivé víno, Kukučka, Vdova, Za sklom, Prázdniny, filme Tak fajn alebo vlani v rozprávke Zázračný nos, ku ktorej spolu s Mirkou Partlovou nahrali titulnú pieseň Voňavky dievčat. Herečka Barbora Žilecká však nielen spieva, ale najnovšie aj maľuje.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.