Rozhovory

Hereckému umeniu zasvätil celý život. Lásku k divadlu si pestoval už počas detských hier. Zažil prvé vysielanie Slovenskej televízie, pôsobil v Divadle Andreja Bagara v Nitre, na bratislavskej Novej scéne, spoluzaložil Divadlo Korzo '90. Od roku 1996 je František Kovár členom Činohry SND, kde zastupuje najstaršiu generáciu.

Bratislavčan Jakub Vanek je mladý chalan plný nevyčerpateľného optimizmu a energie. V roku 2014 mu diagnostikovali chorobu autoimunitného charakteru - sklerózu multiplex. 28 - ročný usmiaty Jakub sa rozhodol zabojovať s osudom a čakala ho neľahká cesta. Dnes tvrdí, že „vďaka“ nej dospel a nasmerovala ho tým správnym smerom. Ochorenie ho naštartovalo a v súčasnosti plnohodnotne pracuje ako produkčný a eventový manažér pre gastronomickú firmu v Bratislave.

Legendárny slovenský hokejista Jozef Golonka si začiatkom januára pripomenul významné životné jubileum – 80. narodeniny. Pri tejto príležitosti sme jedného z najznámejších bratislavských rodákov trošku vyspovedali. Prezradil nám, ako osemdesiatku oslávil, zaspomínal si na detstvo, svoje športové začiatky, ale porozprával aj o Slovane či súčasnej úrovni hokeja v našom hlavnom meste.

Od prvej série šou Slovensko hľadá SuperStar uplynulo už takmer 14 rokov. Vo finálovej jedenástke Bratislavu reprezentovali štyria speváci – Martina Šindlerová, Peter Kotuľa, Martin Kelecsényi a SAMUEL TOMEČEK. Ten sa ako jediný zo spomínaného kvarteta dodnes pravidelne objavuje v televízii, nakoľko so svojou kapelou účinkuje v zábavno-súťažnej relácii Milujem Slovensko, ktorú každý piatok vysiela RTVS.

Je mladá, vtipná, pohotová a talentovaná. Poznajú ju všetci už odvtedy, čo zúfalá hľadala v Chorvátsku živé kuny, aby nimi mohla zaplatiť. No odvtedy sa posunula. Účinkovala v seriáli Svet podľa Evelyn, tancovala v tanečnej súťaži. Prečo študovala andragogiku? Dokáže sa uživiť v slovenskom šoubiznise? Stand up komička, herečka Evelyn Kramerová pre Bratislavské noviny.

Hipster, hipsterský štýl a komunita hipsterov. V Bratislave už niekoľko rokov kraľuje trend "hipsterizmu". Ľudia v meste majú na tento trend veľa názorov. Je skupina, ktorá hipsterov „hejtuje“, potom sú tí, ktorým sú hipsteri ľahostajní a tí, pre ktorých sú inšpiratívni. Viete, ako ho identifikujete?

Pomerne veľký ohlas vyvolala fotografia, ktorá sa dnes objavila na facebookovej stránke Bývanie a prenájom. Je na nej zachytená jedna z izieb v štvorizbovom byte na Rajeckej ulici vo Vrakuni, za ktorú si prenajímatelia pýtajú 165 eur. Viacerým diskutujúcim sa zdá byť táto cena prehnaná v porovnaní so životným priestorom, ktorý budúcej podnájomníčke ponúka... A čo si myslíte vy?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.