Rozhovory

Odborníci považujú jeho chápanie komornej plastiky, jej spracovanie z remeselnej, technickej, výtvarnej a ideovej stránky za jedinečné. Pri umeleckej tvorbe spája klasicky opracované drevo s detailmi, predmetmi úžitkovej spotreby, ktoré sa nachádzajú bežne okolo nás. Prinášame vám rozhovor s akademickým sochárom Jurajom Čutekom.

Televízni diváci si ju mohli všimnúť v sitkome Mafstory, seriáloch Búrlivé víno, Kukučka, Vdova, Za sklom, Prázdniny, filme Tak fajn alebo vlani v rozprávke Zázračný nos, ku ktorej spolu s Mirkou Partlovou nahrali titulnú pieseň Voňavky dievčat. Herečka Barbora Žilecká však nielen spieva, ale najnovšie aj maľuje.

Ženský futbal má na Slovensku čoraz väčšiu popularitu. Naše hlavné mesto v najvyššej súťaži reprezentuje ŠK Slovan Bratislava. Hlavný tréner družstva žien a junioriek Martin Masaryk v rozhovore pre Bratislavské noviny prezradil, aké má očakávania pred jarnou časťou I. ligy, ktorá odštartuje už tento víkend. Mali by byť najvyššie, nakoľko obe jeho družstvá v minulej sezóne získali titul majster SR.

Jeho výrazné črty, nesporný talent a osobitý herecký prejav, ktorý dokázal v takých ťažkých divadelných rolách, akými boli Faust, Hamlet, Rastislav či Ivanov, ho katapultovali medzi špičku súčasného slovenského herectva. Nielen svojím vystupovaním, vizuálnym prejavom, ale aj životnou filozofiou a svojimi zásadami je Robert Roth vnímaný ako rebel a nekonzervatívny predstaviteľ SND.

Zahrala si jednu z hlavných postáv vo filme Únos (novinárku Martu), patrí medzi najvýraznejšie mladé herečky divadla Astorka Korzo '90, kde k jej obľúbeným predstaveniam patria Višňový sad, Idiot, Jama deravá či Zakázané uvoľnenie. Televízni diváci ju zaregistrovali aj vo viacerých seriáloch, ale Rebeka Poláková (31) považuje za svoju srdcovku film Čistič a nielen preto, že za svoj výkon vlani získala tvorivú prémiu v rámci udeľovania cien Igric.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.