Polícia

  • Polícia
  • 11.03.1999 09:00

Čo sledujú kresliarskymi čarbancami?

0 0

V Bratislave je na uliciach a priestranstvách postavených tisíce výškových i prízemných budov a objektov. Ako dlhoročný obyvateľ Bratislavy som precestoval autobusmi, električkami i pešo takmer všetky ulice a videl na nich budovy, ktoré obyvateľom, úradníkom, obchodníkom, predavačom slúžia na rôzne účely a potreby.

  • Polícia
  • 11.03.1999 09:00

Na krádež auta stačilo 5 minút!

0 0

Tridsaťročný Holanďan sa nestačil čudovať šikovnosti slovenských zlodejov, ktorí mu za necelých 5 minút dokázali ukradnúť sivý automobil značky Mercedes Benz.

  • Polícia
  • 11.03.1999 09:00

Nový šéf mestskej polície bude v máji

0 0

Vlna kritiky zo strany starostov mestských častí sa zniesla počas posledného zasadnutia mestskej rady na adresu bratislavskej Mestskej polície. Hovorilo sa aj o príprave opatrení, ktoré by mali zlepšiť prácu mestských policajtov najmä v zintenzívnení kontroly plnení všeobecne záväzných nariadení mesta a mestských častí.

Azda najfotografovanejší objekt bratislavského korza - Čumil - sa stal po druhý raz obeťou dopravnej nehody. Po jeden a pol roku doplatil opäť na nepozornosť bezohľadného vodiča.

  • Polícia
  • 25.02.1999 09:00

Správy z podsvetia 04/1999

0 0

NA REZEDOVEJ ULICI šafáril falošný zamestnanec mestských vodární. Zazvonil pri dverách 84-ročnej pani, predstavil sa, a keď mu majiteľka pootvorila dvere, vtlačil ju do bytu. Stará pani ohrozovaná nožom mu dala obálku s 22-tisíc korunami a 1300 DM. Lupič ju potom zviazal a pred odchodom byt zamkol.

  • Polícia
  • 11.02.1999 09:00

Správy z podsvetia 03/1999

0 0

NA FAJNOROVOM NÁBREŽÍ ukradol neznámy páchateľ strieborný VW Golf. 49-ročnému Rakúšanovi spôsobil škodu 1,5 milióna korún.

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.