Kultúra

  • Kultúra
  • 11.02.1999 09:00

Na Pečňu sme sa chodievali člnkovať

0 0

Rád čítam Bratislavské noviny a tiež články o starej Bratislave. Spomienky pána Satinského mi pripomínajú moje chlapčenské roky.

  • Kultúra
  • 11.02.1999 09:00

Prázdninový program pre školákov

0 0

Viaceré bratislavské mestské časti pripravili pre školákov zaujímavý program na jarné prázdniny, ktoré budú v Bratislave od 15. do 19. februára.

  • Kultúra
  • 11.02.1999 09:00

Chystá sa veľkolepý Silvester 1999

0 0

Mestská časť Staré Mesto chce privítať príchod roku 2000 veľkolepými oslavami na Hlavnom námestí a v priľahlých uliciach historického jadra.

  • Kultúra
  • 11.02.1999 09:00

Fašiangy mesto oslávi skromne

0 0

Mestské fašiangové oslavy budú tento rok opäť o čosi skromnejšie. Vzhľadom na personálne výmeny na bratislavskom magistráte sa Mestskému kultúrnemu stredisku nepodarilo zohnať peniaze na fašiangový sprievod.

  • Kultúra
  • 11.02.1999 09:00

Tieto noviny si nemožno predplatiť

0 0

Viacerí Bratislavčania sa na nás obracajú s otázkou, či je možné predplatiťsi Bratislavské a Staromestské noviny. Rovnaký problém majú aj bratislavskí rodáci, ktorí žijú v zahraničí.

Ak si bližšie všimneme tituly filmov, ktoré od začiatku roku prechádzajú kinami, treba povedať, že veľa toho na zasmiatie nie je. Na pokračovanie úspešného Vreskotu alebo remake legendárneho Psycha sa treba vyzbrojiť dávkou odhodlania a nervy obaliť hrubou izolačnou vrstvou.

„Na Petržalke som vždy miloval zeleň, no zároveň mi vždy prekážalo, ako sa k nej správame. A môj postoj sa nezmenil ani dnes,“ hovorí Peter Farkašovský (22), ktorý do Petržalky priniesol plogging – beh, pri ktorom zbierate odpadky.

Už takmer šesť rokov je úplne prázdny a nevyužitý komplex budov bývalého SOU železničného, ktorý sa v mestskej časti Rača, konkrétne ulici Na pántoch. Súčasťou objektu je výšková budova, kde bol kedysi internát, ale aj učebne, dielne, jedáleň, telocvičňa či dokonca bazén. Všetko je opustené od 31.12.2013, kedy školu zatvorili a odvtedy to tu pomaly chátra...

To, že okolie paneláku na Stavbárskej ulici, ktorému celá Bratislava hovorí Pentagon, nie je príliš bezpečné miesto, vedia tiež hádam všetci. Dva roky tu v rámci prevencie mala svoj karavan mestská polícia, ale v auguste túto stanicu zrušili, pretože sa podľa magistrátu minula účinkom a nedávno si tu asociáli rozložili stany a dokonca si z domu natiahli cez kábel aj elektrickú energiu!


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.