Kultúra

  • Kultúra
  • 28.01.1999 00:00

V Aréne bude kráľ Ubu

0 0

Bratislavské divadlo Aréna pripravuje na koniec februára prvú premiéru pantomimického predstavenia UBU. Inscenácia vznikla podľa predlohy, ktorú pripravil riaditeľ divadla Milan Sládek ešte v Nemecku, ale pre Arénu ju prepracoval.

  • Kultúra
  • 28.01.1999 00:00

Národná galéria je vyhradená baroku

0 0

V Eszterházyho paláci na Námestí Ľ. Štúra a vo Vodných kasárňach na Rázusovom nábreží vystavuje Slovenská národná galéria maliarstvo, sochárstvo, úžitkové umenie, grafické listy a modely architektúry rokov 1600-1800 na Slovensku.

  • Kultúra
  • 28.01.1999 00:00

Odišiel si príliš skoro, Vašo

0 0

Ani netušíš, aký smútok nám spôsobil Tvoj nečakaný odchod. Opustil si svojich najbližších, kamarátov, svoju prácu a noviny, ktoré si mal tak rád. Bez rozlúčky, bez akéhokoľvek varovania, že už nikdy viac si nesadneme na pivo a nevypijeme kapurkovu.

Niektorí z našich čitateľov sa sťažujú, že nie vždy nájdu vo svojich poštových schránkach Staromestské či Bratislavské noviny. Tých problémov, ktoré distribúciu takého vysokého nákladu novín do všetkých bratislavských domácností zákonite sprevádzajú, je hneď niekoľko.

  • Kultúra
  • 14.01.1999 00:00

Rómeo a Júlia z konca dvadsiateho storočia

0 0

Shakespeare, a ešte k tomu balet? Lenivý divák, programovo sa vyhýbajúci klasickému tanečnému umeniu aj klasickým, osvedčeným dramatickým „starinám“, si pri takomto „podozrivom“ spojení často ani nedá námahu pátrať ďalej.

  • Kultúra
  • 14.01.1999 00:00

Prednášky pokračujú

0 0

Aj v roku 1999 pokračuje Mestské múzeum v cykle prednášok Bratislava 1848-1918, ktoré sa konajú každé dva týždne vždy v stredu o 15.30 h v priestoroch múzea na Primaciálnom námestí 3.

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.