Kultúra

 • Kultúra
 • 10.12.1998 09:00

Horáreň je opäť krajšia

0 0

Koncom novembra dokončili v areáli horárne v Horskom parku obnovu historickej pivničky. Zo záhrady tak zmizla posledná z plechových garáží, ktoré rozhodne neboli ozdobou tohto príjemného prostredia.

 • Kultúra
 • 10.12.1998 09:00

Vitajte na prechádzke po Laurinskej ulici

0 0

Dnešným dňom je ukončená ďalšia etapa obnovy bratislavskej pešej zóny. Vynovená a vydláždená Laurinská ulica tak ponúka príjemnú prechádzku po krásnejúcom korze, ktoré sa v uplynulých štyroch rokoch podarilo naplno prebrať k životu a vrátiť mu jeho niekdajší lesk.

 • Kultúra
 • 10.12.1998 09:00

Milí priatelia,

0 0

opäť je naše mesto plné predvianočného vzrušenia, vône pečenej klobásy, klinčekov a vareného vína. Priblížil sa príjemný vianočný čas, keď ľudia spomalia životné tempo, prestanú sa pachtiť za úspechom a slávou a chcú byť k svojmu okoliu lepší a pozornejší, ako boli doteraz.

 • Kultúra
 • 19.11.1998 09:00

Outsider Will Hunting s happy-endom

0 0

Sú aj géniovia iba outsidermi, ktorí svojím „postihnutím“ patria vlastne na okraj spoločnosti? Ak áno, americký režisér Gus Van Sant svojím rok starým filmom Dobrý Will Hunting (do našej distribúcie sa dostal až teraz!) len pokračuje v sérii príbehov o vydedencoch, ktorí sa motkajú niekde na periférii a do vzorcov našich bežných medziľudských vzťahov nie a nie sa trafiť.

 • Kultúra
 • 19.11.1998 09:00

Bratislavské naj... 07/1998

0 0

NAJSTARŠÍM MESTSKÝM PARKOM, ktorý bol v Bratislave prístupný verejnosti je dnešný Sad Janka Kráľa v Petržalke. Vznikol v roku 1775 a patrí medzi najstaršie parky v strednej Európe.

 • Kultúra
 • 19.11.1998 09:00

Elegancia potrvá až do januára

0 0

V priestoroch Starej radnice majú Bratislavčania stále jedinečnú možnosť prehliadnuť si atraktívnu výstavu Elegancia prvej republiky - česká móda 1918-1939. Trvanie výstavy, pôvodne plánované do 8. novembra, je totiž predĺžené do 3. januára 1999.

Tragédia, keď pre požiar v ubytovni na Mlynských luhoch prišli minulý mesiac o život traja ľudia, pripomenula zúfalú situáciu s dostupnými nájomnými bytmi v našom hlavnom meste. Potrebujú ich seniori, obyvatelia z reštituovaných domov, mladé rodiny s deťmi, učitelia či policajti... Ak sa chceme porovnávať s inými mestami, tak v Bratislave by muselo pribudnúť 10-tisíc mestských bytov ročne. Skutočnosť? Za 10 rokov to bolo len 57 bytov, čo je asi 5 bytov za rok, konštatuje viceprimátorka Bratislavy LUCIA ŠTASSELOVÁ.

Ku kurióznej situácii dnes došlo v ženskej prvej futbalovej lige, keď sa hrali v Bratislave takmer súčasne dva zápasy. O 10:30 h privítal ŠK Slovan Bratislava hráčky Partizánu Bardejov na ihrisku "v jame" pri Kuchajde a len o 100 metrov ďalej sa o 12:00 h začalo stretnutie medzi NMŠK Vitana Bratislava a FC Nitra. V oboch prípadoch uspeli Bratislavčanky, keď belasé zvíťazili 2:0 a červeno-biele 2:1.

Vyzerá to tak, že organizátori MS v hokeji sa trochu prepočítali, keď zriadili záchytné parkoviská pre návštevníkov svetového šampionátu s takou veľkou kapacitou. Oplotené či vyznačené plochy na Tyršovom nábreží, respektíve pri štadióne ŠKP v Dúbravke sú väčšinou úplne prázdne alebo sa na nich nachádza len pár áut, čo mnohých Bratislavčanov irituje...


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.