• Bedeker gurmána
  • 23.12.2018 17:45

BEDEKER GURMÁNA: Otestovali sme najväčšiu ázijskú reštauráciu v Panorama City

0 0
Dynasty asian restaurant Panorama City
Zdroj: FAcebook/Dynasty Asian Restaurant

Na prízemí polyfunkčného komplexu Panorama City na Landererovej ulici sme objavili azda najväčšiu ázijskú reštauráciu v Bratislave. Zámerne neuvádzame, že čínsku, aj keď väčšina jedál pochádza práve z čínskej kuchyne. Svoje miesto v jedálnom lístku majú totiž aj jedlá japonské, kórejské, thajské. Poďme teda do DYNASTY ASIAN RESTAURANT.

Interiér je zariadený moderne, ale v ázijskom štýle, na prvý pohľad pôsobí honosne, ale v skutočnosti sú to zväčša plastové imitácie. Odhadom je podľa veľkosti interiéru a počtu stoličiek toto asi naj­väčšia ázijská reštaurácia v Bratislave. Podľa dostupných informácií má kapacitu 122 stoličiek, okrem tradičného jedálneho lístka ponúka aj koncept „All You Can Eat“, čo v preklade znamená „Všetko môžeš jesť“ (vo význame Jedz, koľko vládzeš). Ide o samoobslužnú formu jedálne, kde platí niekoľko obmedzení – maximálna doba konzumácie sú 2 hodiny, zvyšky jedál si nemožno nechať zabaliť, naopak, môžu byť vyúčtované ako riadna porcia.

Na začiatku Lazaretskej ulice zo strany Špitálskej bola kedysi legendárna Poľovnícka reštaurácia. Po zmene režimu sa premenovala na Detva, neskôr tu bola reštaurácia U dvoch levov. Boli to vždy prevádzky nižšej ceny aj kvality. Už vyše roka je tu Bratislavská KOZLOVNA, prvý gastronomický koncept veľkopopovického pivovaru v meste.

Časť niekdajšieho kláštora Milosrdných bratov na Námestí SNP slúži aj gastronómii a obchodu. V nádherných priestorov stredovekej stavby sa okrem Bratislavskej reštaurácie nachádza aj pivovarská reštaurácia KLÁŠTORNÝ PIVOVAR, ktorú tu otvorili pred troma rokmi.

​Na výber sú tri druhy ponuky – základné menu (6,80 €/ osoba) obsahuje polievky, mäsité a bezmäsité jedlá, predjedlá, šaláty, prílohy, tradičné čínske taštičky pripravené na pare Dim Sum, dezerty, zmrzlina. Sushi menu (7,80 €/ osoba) dáva možnosť vybrať si navyše aj z ponuky sushi, Teppanyaki menu (9,80 €/ osoba) okrem sushi ponúka aj mäso, dary mora a zeleninu pripravené na grile s omáčkou podľa vlastného výberu. Jesť, koľko vládzete, môžete v Dynasty Asian Restaurant každý deň od 11.00 do 21.00 h.

Zdroj: FAcebook/Dynasty Asian Restaurant

​Okrem toho reštaurácia ponúka obedové menu 30 jedál, z ktorých si môžete vybrať od 11.00 do 16.00 h. Po 16.00 h je na výber z jedálneho lístka À la carte, ktorý obsahuje až 120 jedál. V obedovom menu sú jedlá, ktoré nájdete aj v hlavnom jedálnom lístku, akurát ide o menšie porcie (200 g), súčasťou jedla je polievka a ryža (100 g). Dali sme si kórejský chimdak, čo je pikantné vykostené kuracie stehno so zeleninou a jazmínovou ryžou (5,50 €), v cene s ostrokyslou polievkou (0,2 l).

Jedlá servírujú s príborom, na vyžiadanie donesú hosťom paličky – nie však jednorazové, ale lakované na opakované použitie. Z plytkého taniera sa však s paličkami konzumuje dosť komplikovane. Pre porovnanie, tieto isté jedlá (väčšia porcia) by stáli 10,50 €, čiže ostrokyslá (1,90 €), chimdak (7,50 €/300 g), jazmínová ryža (1,10 €/100 g). Chuťovo sme nemali k jedlám žiadne výhrady, ostrokyslá bola o čosi glejovitejšia, ako sme mali možnosť spoznať v iných ázijských či čínskych reštauráciách. Ako ďalšie obedové jedlo sme si dali japonský Bento box Unagi (6,60 €/300 g), ktorý obsahuje sushi, jarné rolky, sladkú ryžu s údeným úhorom, šalát a k tomu slepačiu polievku v cene. Všetky jedlá boli veľmi chutné.

Z ponuky À la carte sme si dali čínskych Osem pokladov s chrumkavou kačicou na železnej platni (7,90 €/ 300 g) s jazmínovou ryžou (1,10 €/ 100 g). Táto porcia je teda poriadna, súhrnných 400 g jedla si vyžaduje riadneho jedáka. Osem pokladov sú tri druhy mäsa (bravčové, hovädzie, kuracie) s krevetami, zeleninou (mrkva, cibuľa, hrášok), arašidmi a v tomto prípade aj s kúskami kačacieho mäsa. Servírované sme to dostali na rozžeravenej železnej platni. Chuťovo to bolo dobré, na stredoeurópsku chuť trochu prislané.
Celkovo hodnotíme Dynasty Asian Restaurant ako lepšiu ázijskú a priemernú bratislavskú reštauráciu. Kto má rád čínske, japonské, thajské či kórejské jedlá a rád sa veľa naje, bude v tejto reštaurácii určite spokojný. Na pitie odporúčame jazmínový čaj (1,60 €) alebo čínske, thajské či japonské pivo (2,50 – 3,20 €/ 0,33 l).

Naše hodnotenie: 3 hviezdičky
Maximum: 5 hviezdičiek
Reštaurácia nebola o návšteve informovaná. Útratu za konzumáciu si redakcia platila sama.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.