Vrakuňa

Ministerstvo životného prostredia ukončilo súťaž na sanáciu bývalej skládky Chemických závodov Juraja Dimitrova vo Vrakuni, ktorá trvala od minulého roka. Za 34,1 milióna eur s DPH to bude realizovať skupina českých a slovenských dodávateľov. Zmluvu s nimi ministerstvo podpísalo 19. septembra.

Vo Vrakuni zaznamenala polícia od začiatku roka 2018 do konca septembra pokles trestnej činnosti o 35 skutkov v porovnaní s rovnakým obdobím roku 2017. V susedných Podunajských Biskupiciach však polícia eviduje mierny nárast trestnej činnosti od začiatku roka 2018 až doteraz v porovnaní s vlaňajškom, a to o 23 skutkov.

  • Polícia
  • 28.09.2018 15:21

Vo Vrakuni v noci horeli autá

0 0

V piatok skoro ráno horelo auto na Čiližskej ulici v bratislavskej Vrakuni, škodu vyčíslili na viac ako 35.000 eur. Požiar sa rozšíril na ďalšie vozidlo.

Bratislavské mestské časti Vrakuňa a Podunajské Biskupice žiadajú z dôvodu problematického vrakunského obytného domu "Pentagon" na Stavbárskej ulici zmenu zriaďovateľa mestskej polície. V súčasnosti ním je podľa zákona hlavné mesto, mestské časti si však chcú zriadiť vlastnú mestskú políciu, určiť počet policajtov a riadiť ich činnosť. Spustili preto petíciu, ktorou chcú dosiahnuť potrebné legislatívne zmeny.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.