Vrakuňa

Víťazkou 24.ročníka projektu MISS SLOVENSKO sa v sobotu večer stala 24-ročná Frederika Kurtulíková z Bratislavy. Priamy prenos, ktorý bol oslavou ženského pôvabu odvysielala v sobotu večera televízia JOJ. Zaujímavosťou je, že Kurtulíková si svoju prihlášku do súťaže Miss Slovensko poslala ako prvá, doslova pár hodín po otvorení online prihlasovania. Nová misska je obyvateľkou mestskej časti Bratislava - Vrakuňa.

Rafinéria Slovnaft ako aj mestská časť Ružinov na internete informovali, že od dnes, teda 27. apríla 2019 postupne až do júna, budú v rafinérii prebiehať generálne revízie, ktoré môžu byť sprevádzané zvýšeným hlukom, zápachom a spaľovaním na poľných horákoch. Spoločnosť zároveň požiadala verejnosť o pochopenie pri týchto nepríjemných sprievodných javoch...

  • Samospráva
  • 22.04.2019 10:30

Vo Vrakuni začali s budovaním cyklotrasy

0 0

Po tom, čo v bratislavskej Vrakuni pribudla na brehu Malého Dunaja nová oddychová zóna, začala mestská časť s budovaním cyklochodníka.

Viacero obyvateľov Podunajských Biskupíc zaregistrovalo včera večer policajnú naháňačku, keď jej motohliadkam po uliciach unikal automobil značky Fiat Punto, ktorý neustále menil smer jazdy a neváhal sa otáčať ani cez trávniky. Policajti museli použiť aj služobné zbrane, aby nakoniec vodiča dostihli, zastavili a spacifikovali. Ukázalo sa, že bol pod vplyvom alkoholu!

AKTUALIZOVANÉ Bratislavský primátor Matúš Vallo dnes zverejnil svoje stanovisko k premnoženiu komárov, ktoré v týchto horúcich dňoch najmä po večeroch štípu a pijú krv väčšine obyvateľov nášho hlavného mesta. Magistrát sa rozhodol pre biologické prípravky, nakoľko chemické postreky pokladá za škodlivé látky pre prírodu, zvieratá, ale v konečnom dôsledku aj pre samotných ľudí...

Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Bratislave vykoná orientačný monitoring výskytu komárov, o ktorý ho požiadali samosprávy obcí v povodí Moravy. "Na základe tohto monitoringu môže v prípade zistenia zhoršenej epidemiologickej situácie alebo jej bezprostrednej hrozby odporučiť samosprávam vykonať dezinsekčný zásah," uviedla hovorkyňa úradu Katarína Nosálová.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.