Vrakuňa

Starosta Vrakune Martin Kuruc mal dnes od skorého rána desiatky telefonátov od nespokojných obyvateľov mestskej časti, ktorí sa ocitli v obrovských zápchach a kolónach v súvislosti s veľkými rekonštrukčnými prácami na Gagarinovej ulici. Dopravnú situáciu ešte viac skomplikuje fakt, že od zajtra nebudú smerom na Dolné hony premávať trolejbusy. Ľudia sú nahnevaní, že ich magistrát o týchto obmedzeniach včas neinformoval...

  • Samospráva
  • 07.08.2019 10:51

Vo Vrakuni otvárajú nový zberný dvor

0 0

Dnes (7.8.2019) mestská časť Bratislava-Vrakuňa otvára nový zberný dvor na Majerskej ulici, ktorý nahradí zberný dvor na Ráztočnej ulici. Na nový  zberný zber môžu občania nosiť všetky komodity odpadu, ktorý nosili na Ráztočnú.

Kuriózny prípad zaznamenali policajti z Bratislavského kraja na Kazanskej ulici v blízkosti obchodného centra Hron na Dolných honoch. Dopravného priestupku sa tu dopustil 62-ročný muž z okresu Snína, ktorý vošiel so svojím strieborným vozidlom do protismeru, čím mohol ohroziť seba, ale aj ostatných účastníkov cestnej premávky. Našťastie išla v tom čase okolo policajná motohliadka...

Pomerne veľký ohlas vyvolala fotografia, ktorá sa dnes objavila na facebookovej stránke Bývanie a prenájom. Je na nej zachytená jedna z izieb v štvorizbovom byte na Rajeckej ulici vo Vrakuni, za ktorú si prenajímatelia pýtajú 165 eur. Viacerým diskutujúcim sa zdá byť táto cena prehnaná v porovnaní so životným priestorom, ktorý budúcej podnájomníčke ponúka... A čo si myslíte vy?

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.