Vrakuňa

Policajti z druhého Bratislavského okresu vykonali včera večer raziu v objekte s názvom „PENTAGON“ na Stavbárskej ulici, kedy na základe operatívneho rozpracovania a príkazu prokurátora vnikli do herne pod neslávne známou bytovkou vo Vrakuni, kde skontrolovali 22 prítomných osôb, čo sa mužom zákona určite vyplatilo...

Vo Vrakuni pokračuje veľká jarná revitalizácia. Okrem vyčistenia brehov Malého Dunaja a plánovanej opravy ihrísk sa mení k lepšiemu aj pešia zóna na Poľnohospodárskej ulici. Na nej totiž včera vysadili stromy a nie hocijaké.

Na začiatku bola sťažnosť. Mamička z okolia Kríkovej ulice vo Vrakuni sa sťažovala na psičkára, ktorý svojho štvornohého zverenca necháva pokojne očúravať preliezačky. Boli sme sa teda pozrieť, v akom stave teda sú vrakunské detské ihriská a či tam namiesto detí nešantia psy. Pozrite si galériu.

Bratislavskí policajti vyšetrujú okolnosti prípadu krádeže, ku ktorej došlo v nedeľu v skorých ranných hodinách vo Vrakuni. Maskovaný páchateľ poškodil okno a následne sa dostal do vnútorných priestoroch reštaurácie v blízkosti Podunajskej ulice, odkiaľ si odniesol finančnú hotovosť, elektroniku, tabakové výrobky a alkohol. Celková škoda bola vyčíslená na 2370 eur.

V škole na Rajčianskej ulici v bratislavskej mestskej časti Vrakuňa v sobotu vo voľbách prezidenta odvolil aj 91-ročný Jozef Vaškeba. Tento dôchodca sa mediálne zviditeľnil, keď v minulom roku vo svojom úctyhodnom veku neúspešne kandidoval v novembrových komunálnych voľbách za poslanca Vrakune.

Viacero obyvateľov Podunajských Biskupíc zaregistrovalo včera večer policajnú naháňačku, keď jej motohliadkam po uliciach unikal automobil značky Fiat Punto, ktorý neustále menil smer jazdy a neváhal sa otáčať ani cez trávniky. Policajti museli použiť aj služobné zbrane, aby nakoniec vodiča dostihli, zastavili a spacifikovali. Ukázalo sa, že bol pod vplyvom alkoholu!

AKTUALIZOVANÉ Bratislavský primátor Matúš Vallo dnes zverejnil svoje stanovisko k premnoženiu komárov, ktoré v týchto horúcich dňoch najmä po večeroch štípu a pijú krv väčšine obyvateľov nášho hlavného mesta. Magistrát sa rozhodol pre biologické prípravky, nakoľko chemické postreky pokladá za škodlivé látky pre prírodu, zvieratá, ale v konečnom dôsledku aj pre samotných ľudí...

Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Bratislave vykoná orientačný monitoring výskytu komárov, o ktorý ho požiadali samosprávy obcí v povodí Moravy. "Na základe tohto monitoringu môže v prípade zistenia zhoršenej epidemiologickej situácie alebo jej bezprostrednej hrozby odporučiť samosprávam vykonať dezinsekčný zásah," uviedla hovorkyňa úradu Katarína Nosálová.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.