Staré Mesto

  • Šport
  • 27.01.2000 00:00

Klzisko pri horárni

0 0

Priaznivé počasie umožnilo vytvoriť v záhrade známej Horárne Horský park tradičné prírodné klzisko. K dobrým snehovým podmienkam, ktoré prajú sánkarom, lyžiarom a bobistom tak pribudla tradičná atrakcia zimnej horárne.

  • Zdravie a životný štýl
  • 27.01.2000 00:00

Na Františkánskom námestí bude aj divadlo

0 0

Mestská časť Staré Mesto chce ešte tento rok začať s rekonštrukciou parteru a pivníc historického objektu na Františkánskom námestí 7. Ide o jeden z posledných domov v historickom jadre Bratislavy, ktorý má vo vlastníctve Staré Mesto.

  • Zdravie a životný štýl
  • 27.01.2000 00:00

Nové zvony majú odliať susedné štáty

0 0

Zámer doplniť chýbajúce zvony veže Dómu svätého Martina by sa mal v krátkom čase začať realizovať. Magistrát navrhuje na projekte účasť piatich susedov Slovenska (Rakúska, Maďarska, Ukrajiny, Poľska a Českej republiky), ktorí by mali odliať po jednom zvone.

  • Kultúra
  • 13.01.2000 00:00

Nová rozprávka Divadla a.ha

0 0

Komornému Divadlu a.ha sa už osvedčili rozprávkové inscenácie autorsko-režisérskeho tandemu Janoušek-Korenči, na ktoré si s obľubou zvykli chodiť bratislavské deti a v ktorých si vždy našli niečo pre seba aj rodičia.

  • Kultúra
  • 13.01.2000 00:00

Prevtelenie alebo nešťastný Obeliks

0 0

Ešte prednedávnom sa popásal na žírnych pláňach Podunajskej nížiny a netušil, akej nezaslúženej publicity sa mu dostane. Na uchu mal pírsing s číslom a nesnívalo sa mu, že raz (hoci až po smrti) bude mať aj meno.

Prvé minúty roku 2000 privítalo vyše desaťtisíc Bratislavčanov na Hlavnom námestí a ďalšie tisíce pri televíznych obrazovkách sledovaním premiéry bratislavského laserového orloja.

Viacero obyvateľov Podunajských Biskupíc zaregistrovalo včera večer policajnú naháňačku, keď jej motohliadkam po uliciach unikal automobil značky Fiat Punto, ktorý neustále menil smer jazdy a neváhal sa otáčať ani cez trávniky. Policajti museli použiť aj služobné zbrane, aby nakoniec vodiča dostihli, zastavili a spacifikovali. Ukázalo sa, že bol pod vplyvom alkoholu!

AKTUALIZOVANÉ Bratislavský primátor Matúš Vallo dnes zverejnil svoje stanovisko k premnoženiu komárov, ktoré v týchto horúcich dňoch najmä po večeroch štípu a pijú krv väčšine obyvateľov nášho hlavného mesta. Magistrát sa rozhodol pre biologické prípravky, nakoľko chemické postreky pokladá za škodlivé látky pre prírodu, zvieratá, ale v konečnom dôsledku aj pre samotných ľudí...

Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Bratislave vykoná orientačný monitoring výskytu komárov, o ktorý ho požiadali samosprávy obcí v povodí Moravy. "Na základe tohto monitoringu môže v prípade zistenia zhoršenej epidemiologickej situácie alebo jej bezprostrednej hrozby odporučiť samosprávam vykonať dezinsekčný zásah," uviedla hovorkyňa úradu Katarína Nosálová.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.