Staré Mesto

  • Samospráva
  • 03.06.1999 09:00

Politika má byť pre občana

0 0

V rámci cyklu seminárov z verejnej politiky organizuje Academia Istropolitana Nova vo štvrtok 10. júna o 14.30 v svätojurskom Pálffyho kaštieli stretnutie starostu Starého Mesta Andreja Ďurkovského s primátorom Svätého Jura Alexandrom Achbergerom.

Primátor Jozef Moravčík a minister vnútra Ladislav Pittner podpísali dohodu o spolupráci medzi mestom a políciou, ktorá by mala v Bratislave zabezpečiť nastolenie väčšieho poriadku. V bratislavských uliciach sme zisťovali, ako by si takúto spoluprácu predstavovali obyvatelia a návštevníci Bratislavy.

  • Zdravie a životný štýl
  • 03.06.1999 09:00

Otvorenie záhrady sa zatiaľ odkladá

0 0

Plánovaný termín otvorenia Grassalkovichovej záhrady naplánovaný na začiatok júna je ohrozený. Dôvodom je nedodržanie pôvodného projektu rekonštrukcie záhrady, ktorý rátal s vybudovaním sociálneho zariadenia vo verejnej časti parku.

V poslednom období je v centre mesta čoraz viac vidieť „turistky“, ktoré žobranie povýšili doslova na svoju živnosť. Ako sme sa dozvedeli na miestnom úrade Staré Mesto, mestská časť hľadala spôsob, ako postaviť žobrajúcich ľudí na svojom území mimo zákona už pred tromi rokmi.

  • Výstavba
  • 03.06.1999 09:00

Laurinskú ulicu spestrí kovová mreža

0 0

Jedným z prekvapení, ktoré čakajú na Bratislavčanov počas otvorenia tohtoročného Staromestského kultúrneho leta, bude aj nová atrakcia Starého Mesta.

Bratislavčania v hlasovaní rozhodli, že z občianskeho rozpočtu mesta (vo výške 50 000 eur) pôjde 9495 eur na projekt s názvom „Bez bariér za zdravím", a to na zlepšenie podmienok pre chodcov, cyklistov, matky s kočíkmi a občanov so zníženou schopnosťou pohybu v okolí Nemocnice s poliklinikou na  Antolskej neďaleko jazera Veľký draždiak.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.