Rača

  • Zdravie a životný štýl
  • 22.04.1999 09:00

Na pomoc kosovským utečencom

0 0

V sobotu 15. mája sa v račianskom amfiteátri uskutoční pochod UNICEF TOUR´99, ktorý organizuje Slovenský výbor pre UNICEF ako jednu z foriem pomoci obetiam kosovskej utečeneckej tragédie.

  • Kultúra
  • 22.04.1999 09:00

Na 1. mája má byť veselo

0 0

V sobotu 1. mája sa v Rači uskutoční celodenný zábavný program, ktorý v amfiteátri Knižkova dolina pripravuje Konfederácia odborových zväzov.

Najneskôr v máji sa na Kadnárovej ulici v bratislavských Krasňanoch začne s výstavbou bytového domu. V dome, ktorý postavia v preluke medzi jestvujúcimi bytovými objektmi, bude 28 bytov a 45 parkovacích miest v podzemných garážach.

  • Polícia
  • 19.11.1998 09:00

Z muničného skladu ukradli 21 pištolí

0 0

Na Peknej ceste z objektu Posád­ko­vého muničného skladu odcudzili doteraz neznámi páchatelia 21 pištolí vzor 52, 270 nábojov, 3 zásobníky do pištole vzor 52, 2 ďalekohľady a jedno púzdro na pištoľ.

  • Samospráva
  • 05.11.1998 09:00

Dozrel čas sceliť pozemky

0 0

Raču čaká riešenie takého citlivého problému, akým je komasácia, čiže sceľovanie pozemkov a definitívne stanovenie presných hraníc toho, komu čo patrí.

  • Samospráva
  • 05.11.1998 09:00

Rača, Krasňany a Východné

0 0

Mestskú časť Rača tvoria tri miestne lokality – samotná Rača, Krasňany a Východné. Od nepamäti existuje me­dzi obyvateľmi týchto lokalít určité súperenie - v športe i v živote.

„Na Petržalke som vždy miloval zeleň, no zároveň mi vždy prekážalo, ako sa k nej správame. A môj postoj sa nezmenil ani dnes,“ hovorí Peter Farkašovský (22), ktorý do Petržalky priniesol plogging – beh, pri ktorom zbierate odpadky.

Už takmer šesť rokov je úplne prázdny a nevyužitý komplex budov bývalého SOU železničného, ktorý sa v mestskej časti Rača, konkrétne ulici Na pántoch. Súčasťou objektu je výšková budova, kde bol kedysi internát, ale aj učebne, dielne, jedáleň, telocvičňa či dokonca bazén. Všetko je opustené od 31.12.2013, kedy školu zatvorili a odvtedy to tu pomaly chátra...

To, že okolie paneláku na Stavbárskej ulici, ktorému celá Bratislava hovorí Pentagon, nie je príliš bezpečné miesto, vedia tiež hádam všetci. Dva roky tu v rámci prevencie mala svoj karavan mestská polícia, ale v auguste túto stanicu zrušili, pretože sa podľa magistrátu minula účinkom a nedávno si tu asociáli rozložili stany a dokonca si z domu natiahli cez kábel aj elektrickú energiu!


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.