Podunajské Biskupice

  • Polícia
  • 22.06.2006 00:00

V Bratislave sa opäť objavila ortuť

0 0

Ďalšiu voľne prístupnú ortuť, tentoraz pri plote na Lieskovskej ceste pri Slovnafte, našiel minulý týždeň zamestnanec jednej firmy pri kosení trávy. V zatvorenej sedemdecilitrovej priesvitnej sklenej fľaši bolo asi pol litra ortuti.

  • Kultúra
  • 12.01.2006 00:00

V Bratislave otvorili Múzeum obchodu

0 0

V bratislavskej mestskej časti Podunajské Biskupice, v objekte kúrie Juraja Alberta, otvorili koncom decembra jedinečné Múzeum obchodu. Stála expozícia múzea sa doteraz nachádzala v kaštieli obce Klobušice, administratívnej časti mesta Ilava na strednom Považí.

  • Výstavba
  • 27.10.2005 00:00

Na Kazanskej vyrastajú nové bytové domy

0 0

Do leta 2007 má vyrásť na Kazanskej ulici nový obytný komplex Malý Dunaj, ktorý dá mestskej časti ďalších takmer stopäťdesiat bytov a obohatí ju tiež o nadštandardné nebytové priestory.

Dobudovanie električkovej trate do Petržalky je obrovský projekt, ktorý patrí medzi priority hlavného mesta. Významným medzníkom v projekte je získanie rozhodnutia o umiestnení stavby „Nosný systém MHD, prevádzkový úsek Janíkov dvor – Šafárikovo nám., 2. Časť Bosákova ul. – Janíkov dvor, ktoré hlavnému mestu 12. novembra vydal príslušný stavebný úrad MČ Petržalka.

Ľudia, ktorí už nevládzu čeliť nástrahám dnešného drsného sveta, sa niekedy rozhodnú siahnuť si na život. Jedným zo spôsobov, ako to urobia, je i samovražda na koľajniciach pod kolesami vlaku. Ako však takáto situácia ovplyvní život človeka na druhej strane, ktorý sedí na mieste rušňovodiča? Opýtali sme sa Romana Kusého, riaditeľa odboru inšpekcie a kontroly Železničnej spoločnosti Slovensko .

Bratislavčania rozhodli jednoznačne. Za nového primátora si zvolili mladého ambiciózneho architekta Matúša Valla. Žiadny komunálny politik a ani profesionálny manažér nedokázali tak presvedčiť obyvateľov hlavného mesta ako práve Matúš Vallo. Niektorí ho volili kvôli sympatiám, iní kvôli jeho programu, že chce konečne zmeniť naše mesto k lepšiemu. Bratislavské noviny sa zhovárali s novým primátorom Matúšom Vallom.  

Deti by sme mali chrániť voči infekčným chorobám, najlepšie je očkovanie. Epidemiológovia ale varujú. Na Slovensku klesá zaočkovanosť detí. Ohrozené sú hlavne najmladšie v prvom roku života. Epidemiologička nám porozprávala príbehy, pri ktorých deti na neočkovanosť doplatili.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.