Podunajské Biskupice

Podunajské Biskupice sú svojou rozlohou najväčšou bratislavskou mestskou časťou. Ležia na začiatku Žitného ostrova a práve v ich katastri sa nachádzajú zvyšky lužných dunajských lesov. Čím žijú obyvatelia tejto mestskej časti, aké majú problémy a plány, o tom sme sa už pozhovárali so starostom Podunajských Biskupíc Otom NEVICKÝM.

Mestská časť Podunajské Biskupice pripravuje realizáciu hneď niekoľkých rozvojových programov a projektov, ktoré počítajú s výstavbou rodinných domov, obchodno-administratívnej a podnikateľsko-výrobnej zóny.

  • Doprava
  • 05.11.1998 09:00

Nefunkčné železné mosty odstraňujú

0 0

Pri výstavbe sídliska Dolné hony boli nad cestou, ktorá tvorí hranicu medzi Podunajskými Biskupicami a Vraku­ňou, postavené dva železné mosty.

Veľmi surovo zaobchádzal v Bratis­lave na Lieskovskej ceste (neďaleko Slovnaftu) vo vozidle nezistenej značky neznámy násilník s 23-ročnou ženou z Banskej Bystrice.

  • Život v meste
  • 10.09.1998 09:00

Keď sa lekárska prísaha stala krédom

0 0

Kto má skúsenosti, netvrdí, že byť v nemocnici je príjemnou záležitosťou. Ak má niekto takých skúseností viac, vie, že nie je nemocnica ako nemocnica a začne hodnotiť. Ak si niekto navyše pozrie trochu idealizovaný príbeh či seriál z takéhoto prostredia, začína snívať.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.