Podunajské Biskupice

Z celkového počtu 17 862 oprávnených voličov sa na voľbách v mestskej časti Bratislava - Podunajské Biskupice zúčastnilo 5778, čo je 32,34 percenta. Biskupičania si zvolili novú starostku a 31 poslancov miestneho zastupiteľstva.

  • Doprava
  • 30.11.2006 06:07

Doprava trápi aj Biskupice

0 0

Hlavným problémom Podunajských Biskupíc podobne ako v ďalších mestských častiach zostáva doprava. Kritická situácia je denne na križovatkách Slovnaftárskej ulice s Ulicou svornosti a Popradskou ulicou.

  • Život v meste
  • 17.11.2006 07:41

V bývalej práčovni chcú likvidovať odpad

0 0

V areáli nemocnice na Krajinskej ulici má pribudnúť zariadenie na úpravu odpadov zo zdravotnej a veterinárnej starostlivosti. Keďže sa okolo neho medzi občanmi šíria rôzne fámy, zisťovali sme podrobnosti.

  • Samospráva
  • 16.11.2006 12:44

V Biskupiciach pribudli supermarkety

0 0

V Podunajských Biskupiciach sa od roku 1999 postavilo 31 bytových domov, ktoré ponúkajú 1155 bytov. Z toho dva bytové domy s 96 bytmi na Bodrockej a Uzbeckej ulici sú obecné a poskytujú nájomné byty.

  • Samospráva
  • 09.11.2006 06:33

Podunajské Biskupice - zoznam kandidátov

0 0

Miestne zastupiteľstvo mestskej časti Podunajské Biskupice bude mať v ďalšom volebnom období 31 poslancov, ktorí budú zvolení vo 3 volebných obvodoch.

  • Samospráva
  • 08.11.2006 20:29

Volebný obvod č. 2 -Podunajské Biskupice

0 0

Zoznam kandidátov na poslancov Mestského zastupiteľstva hl. mesta SR Bratislavy za mestskú časť Podunajské Biskupice. Do mestského zastupiteľstva sa v tomto volebnom obvode volia 3 poslanci.

Dobudovanie električkovej trate do Petržalky je obrovský projekt, ktorý patrí medzi priority hlavného mesta. Významným medzníkom v projekte je získanie rozhodnutia o umiestnení stavby „Nosný systém MHD, prevádzkový úsek Janíkov dvor – Šafárikovo nám., 2. Časť Bosákova ul. – Janíkov dvor, ktoré hlavnému mestu 12. novembra vydal príslušný stavebný úrad MČ Petržalka.

Ľudia, ktorí už nevládzu čeliť nástrahám dnešného drsného sveta, sa niekedy rozhodnú siahnuť si na život. Jedným zo spôsobov, ako to urobia, je i samovražda na koľajniciach pod kolesami vlaku. Ako však takáto situácia ovplyvní život človeka na druhej strane, ktorý sedí na mieste rušňovodiča? Opýtali sme sa Romana Kusého, riaditeľa odboru inšpekcie a kontroly Železničnej spoločnosti Slovensko .

Bratislavčania rozhodli jednoznačne. Za nového primátora si zvolili mladého ambiciózneho architekta Matúša Valla. Žiadny komunálny politik a ani profesionálny manažér nedokázali tak presvedčiť obyvateľov hlavného mesta ako práve Matúš Vallo. Niektorí ho volili kvôli sympatiám, iní kvôli jeho programu, že chce konečne zmeniť naše mesto k lepšiemu. Bratislavské noviny sa zhovárali s novým primátorom Matúšom Vallom.  

Deti by sme mali chrániť voči infekčným chorobám, najlepšie je očkovanie. Epidemiológovia ale varujú. Na Slovensku klesá zaočkovanosť detí. Ohrozené sú hlavne najmladšie v prvom roku života. Epidemiologička nám porozprávala príbehy, pri ktorých deti na neočkovanosť doplatili.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.