Petržalka

 • Samospráva
 • 23.09.1999 09:00

Petržalka byty za 50 tisíc nepredáva

0 0

Petržalský miestny úrad upozorňuje, že v poslednom čase sa množia informácie o údajných možnostiach, ako získať byt, ktoré sa však nezakladajú na pravde. Preto, ak sa stretnete s ponukou kúpiť obecný byt za podmienky zloženia 50 000 korún a následných mesačných splátok, prípadne s inými ponukami, spojenými s rôznymi finančnými čiastkami, vedzte, že sa stretávate s podvodom.

 • Kultúra
 • 09.09.1999 09:00

Na brehu Dunaja bude Rodeo City

0 0

V sobotu 18. septembra bude v Bratislave finále Marlboro Rodeo Show. Vyvrcholí tak séria súťaží v Rodeo City, ktoré v júli a v auguste postupne navštívilo viaceré krajské mestá a na Slovensko tak prinieslo kúsok amerického Divokého západu.

 • Výstavba
 • 09.09.1999 09:00

Nezáujem Petržalčanov

0 0

Možnosť zapojiť sa do verejnej diskusie o návrhu štúdie urbanizácie lokality Chorvátske rameno - Zrkadlový háj zatiaľ nikto z obyvateľov Petržalky nevyužil. Napriek tomu, že ide o projekt revitalizácie a výstavby pomerne rozsiahlej lokality, občania neprejavili záujem vyjadriť sa k predloženému návrhu.

 • Bedeker gurmána
 • 26.08.1999 00:00

V reštaurácii Tarpan dominuje drevo a kone

0 0

K návšteve petržalskej reštaurácie Tarpan nás neprinútil dobrý chýr či agresívna reklama, ale čuduj sa svete, písomné pozvanie majiteľa. Opäť sa raz potvrdilo, že bez reklamy to dnes už asi nejde, pretože nebyť majiteľovej iniciatívy, možno by sme sa o tejto príjemnej reštaurácii blízko dunajského ramena ani nedozvedeli.

 • Zdravie a životný štýl
 • 26.08.1999 00:00

Chorvátske rameno čakajú zmeny

0 0

Mestská časť Petržalka v blízkej budúcnosti pripravuje prečistenie Chorvátskeho ramena a skultúrnenie jeho okolia. Zaoberá sa tým urbanistická štúdia lokality Chorvátske rameno - Zrkadlový háj, ktorú petržalská samospráva v týchto dňoch dala na verejnú diskusiu.

 • Samospráva
 • 26.08.1999 00:00

Petržalka bojuje s vrakmi

0 0

Mestská časť Petržalka začala v záujme bezpečnosti chodcov a ochrany zelene s dopravnými opatreniami na zamedzenie vjazdu motorových vozidiel na chodníky sprístupňujúce obchody a vstupy do obytných domov. Ide o komunikácie, ktoré sú definované ako pešie a nedisciplinovaní vodiči ich využívajú ako prejazdné komunikácie.

Hipster, hipsterský štýl a komunita hipsterov. V Bratislave už niekoľko rokov kraľuje trend "hipsterizmu". Ľudia v meste majú na tento trend veľa názorov. Je skupina, ktorá hipsterov „hejtuje“, potom sú tí, ktorým sú hipsteri ľahostajní a tí, pre ktorých sú inšpiratívni. Viete, ako ho identifikujete?

Pomerne veľký ohlas vyvolala fotografia, ktorá sa dnes objavila na facebookovej stránke Bývanie a prenájom. Je na nej zachytená jedna z izieb v štvorizbovom byte na Rajeckej ulici vo Vrakuni, za ktorú si prenajímatelia pýtajú 165 eur. Viacerým diskutujúcim sa zdá byť táto cena prehnaná v porovnaní so životným priestorom, ktorý budúcej podnájomníčke ponúka... A čo si myslíte vy?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.