Devínska Nová Ves

V rebríčku transparentnosti miest, ktorý v utorok (16.10.) zverejnila nezisková organizácia Transparency International Slovensko (TIS), si z bratislavských mestských častí najviac polepšila Vrakuňa. V rebríčku obsadila 16. miesto so ziskom 70 percent a oproti roku 2016 sa posunula o 60 pozícii.

Vodiči jazdiaci po rušnej Devínskej ceste cez Devín či už do Devínskej Novej Vsi alebo ďalej na západ ostali včera zaskočení ďalšou komplikáciou v doprave. Po dvoch semaforoch dočasne osadených na Devínskej ceste pribudol tretí - na Kremeľskej ulici priamo v centre Devína. Dnes ráno sa tu napríklad smerom do centra vytvorila kolóna siahajúca od Hradnej až k cintorínu.

Komunálne voľby, v ktorých si zvolíme miestnych poslancov, starostov či primátora, sa blížia. Konať sa budú už 10. novembra 2018. Možno ste si už pozreli zoznamy kandidátov, no z vypísaných mien ste sa pravdepodobne veľa nedozvedeli. Bratislavské noviny sa preto rozhodli vám pomôcť, aby ste vedeli, koho volíte a dali hlas ľuďom, ktorí si to zaslúžia a vedia nášmu mestu pomôcť.

  • Život v meste
  • 15.10.2018 18:13

Cyklomost Slobody prilákal 3 591 ľudí

0 0

Priestor pod cyklomostom Slobody v DevínskejNovej  Vsi zaplnilo uplynulú sobotu množstvo ľudí. Dôvodom nebolo len slnečné počasie, ale najmä pestrý program plný vystúpení a atrakcií v rámci podujatia Deň európskej spolupráce 2018 – Namaľujme si budúcnosť spoločne. Zorganizoval ho Bratislavský samosprávny kraj.

Slnečnou sobotou môžete osláviť zajtrajší Deň Európskej spolupráce – Namaľujme si budúcnosť spoločne. Podujatie sa uskutoční na symbolickom mieste – pri cyklomoste Slobody v Devínskej Novej Vsi. Podporí ho zaujímavý hudobný program, deti sa zabavia tvorivými dielňami či bábkovým divadlom.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.