V Starom Meste chcú počúvať hlas miestnej komunity a aj to pravidelne robia

19.11.2017

Zdroj: FB - Marek Velček

Zástupcovia samosprávy Starého Mesta absolvovali tento týždeň odborný workshop k Panenskej ulici, na ktorom podľa nich zaznelo mnoho prínosných názorov, ktorých výsledkom bude spoločný Manuál verejného priestoru. Zahŕňať bude v ideálnom prípade nielen Panenskú, ktorú sa Miestny úrad snaží riešiť primárne, ale i okolité ulice.

Na stretnutí si predstavitelia Starého Mesta vypočuli názory organizačného teamu Punkt, ktorý v spolupráci s mestskou časťou vyhodnotil výsledky ankety pre verejnosť, názory architektov, zástupcov Cyklokoalície, poslancov Starého Mesta, historikov a priateľov ulice.Dnes Panenská funguje a žije inak ako kedysi", povedal staromestský starosta Radoslav Števčík

A pokračoval: „preto ju treba považovať za zdieľaný priestor, ktorý nebude slúžiť len vybraným skupinám, ale bude celistvý, pre každého. Teší ma záujem verejnosti, ktorá sa do ankety zapojila. Ľuďom nie je verejný priestor ľahostajný", dodáva. Ďalšie susedské stretnutie k téme bude už o pár týždňov, v decembri.
(ars, foto: Marek Velček)