• Život v meste
  • 10.11.2017 19:17

Ružinov ukončil tohtoročné kompletné rekonštrukcie komunikácií

0 0
Zdroj: MÚ Ružinov

Mestská časť Bratislava-Ružinov aj tento rok kompletne rekonštruovala viaceré komunikácie. Výsledkom je deväť ciest a štyri chodníky s novými povrchmi, spolu za viac ako 611-tisíc eur.

 „Mnohé cesty a chodníky v Ružinove sú už staré a výhodnejšie je kompletne ich zrekonštruovať, ako keby sme každý rok mali na nich len plátať výtlky. Už niekoľko rokov tak zničené povrchy komunikácií meníme za nové,“ uviedol starosta Ružinova Dušan Pekár.

S tohtoročnou opravou komunikácii začal Ružinov ešte pred letom na Ružomberskej a Ondavskej ulici, v oboch prípadoch samospráva zrekonštruovala nielen cestu, ale i chodník. Nový povrch dostali aj cesty na uliciach: Na úvrati a Bencúrova. So starým povrchom sa rozlúčila aj komunikácia na Bachovej ulici. Ružinov kompletne zrekonštruoval povrch cesty na  Kvetnej ulici, v úseku od Daxnerovho námestia po Miletičovu ulicu, tiež na Solivarskej ulici, v časti od Drieňovej po Haburskú ulici, a na Mraziarenskej ulici, v úseku od Záhradníckej po Klincovú.

„Na ulici Staré záhrady (na fotografii), ktorú sme kompletne rekonštruovali, sme vybudovali aj nový priechod pre chodcov. Ide o ulicu, kde je aj vstup do jednej z našich základných škôl. Dôvodom tak bolo zvýšenie bezpečnosti detí a rodičov, ale i obyvateľov na tomto úseku,“ objasnil Pekár. Poslednou tohtoročnou kompletnou rekonštrukciou bola oprava chodníka na Drieňovej, v časti od ulice Maximiliána Hella po ulicu Dr. Vladimíra Clementisa. Celkovo Ružinov do týchto opráv investoval viac ako 611-tisíc eur.

(ts, ms)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.