• Život v meste
  • 14.09.2017 08:01

Unikátna fotografická výstava: Dobrodruh Martin Machaj predstaví svoje zážitky z ciest medzi neznáme etniká

0 0
Zdroj: Martin Machaj

Talentovaný dobrodruh zbieral podklady k projektu Creative Creatures už od roku 2009 a teraz sa rozhodol svoje diela vystaviť v priestoroch Zoya Gallery v Bratislave.

Zbierka fotografií je unikátnou výpoveďou autorových zážitkov z jeho ciest a poukazuje na kultúru rôznych, pre nás častokrát neznámych etník, na ich hodnoty a prístup k životu s cieľom tieto hodnoty zachovať, pokým ešte existujú v podobe, v akej ich poznáme dnes.

Projekt Creative Creatures dokumentuje tie najzvláštnejšie osudy ľudí z Brazílie a jej Amazonského pralesa, Angoly, Kene, Namíbie, Tanzánie, Botswany, Južného Sudánu, Ugandy, Indie, Číny, Etiópie, Indonézie, Papuy Novej Guiney a z iných, exotických kútov sveta.

Výstava v priestoroch Zoya Gallery na Ventúrskej 1 potrvá od zajtra 15. septembra do konca októbra.

Výstava je mimoriadne atraktívna nie iba pre Machajovo majstrovstvo, ale i pre myšlienku, ktorú prináša. V dnešnej modernej a hektickej dobe sa nám iné etniká môžu zdať nevyspelé a jednoduché, avšak pri dôslednejšom skúmaní si možno uvedomíme, že práve na ďalekých a odľahlých miestach možno nájsť čistejšie a úprimnejšie radosti. Výstava má nielen umeleckú, ale i výpovednú hodnotu, keďže dáva do povedomia civilizácie, ktorým v dôsledku globalizačných vplyvov hrozí úplný zánik.

FOTOGALÉRIA:

Creative Creatures

(ts, ms)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.