V Lamači budú mať dnes Zdravbeh

30.4.2017
V lamači budú mať dnes zdravbeh - Zdravbeh

V bratislavskom Lamači bude prvý májový deň opäť patriť Zdravbehu. Komunitné športové podujatie, ktorým mestská časť podporuje a propaguje šport a zdravý životný štýl, sa uskutoční už po tretí raz.

Podobne ako počas predchádzajúcich ročníkov, aj v tomto roku bude viesť trať bežeckého podujatia sídliskovou časťou Lamača. V pondelok (1. 5.) od 10.00 h sa ako prví postavia na štart najmenší, od detí v predškolskom veku budú postupne štartovať ďalšie kategórie. Podľa veku a kategórií sa mení i dĺžka trate, od 75 metrov pre najmenších až po päťkilometrový okruh, ktorý si zabehnú dospelí. V snahe prilákať na trať i seniorov, vytvorili organizátori i skrátené verzie trasy pre dospelých. Muži a ženy nad 40 rokov môžu zabehnúť 3,4 kilometra a seniori nad 60 rokov (ženy nad 55 rokov) okruh s dĺžkou 1,7 kilometra. Štart i cieľ pretekov je na Malokarpatskom námestí, tam sa už od 9.00 h začína registrácia pretekárov.

(TASR, ilustračné foto: abn)