Na jar vyložia nové veľké odpadkové koše

3.2.2016
Na jar vyložia nové veľké odpadkové koše - znak_raca

Aj na základe podnetov od občanov zaobstarala mestská časť Rača nové veľké odpadkové koše s objemom 63 litrov a s popolníkom. V jarných mesiacoch budú koše rozmiestnené na exponovaných miestach s veľkým pohybom ľudí, kde dochádzalo k najväčšiemu hromadeniu odpadkov.

Mestská časť Rača zároveň na januárovom zasadnutí miestneho zastupiteľstva vyčlenila z rozpočtu 40-tisíc eur, ktoré sú určené na odstraňovanie nelegálnych skládok v rámci mestskej časti.

Minulý rok na tieto aktivity investovala Rača približne tritisíc eur a tiež požiadala o dotáciu Ministerstvo životného prostredia SR, ktoré samosprávam v rámci programu Veľké upratovanie poskytlo na túto oblasť finančné prostriedky. Rača však dotáciu nedostala, a preto sa rozhodla každodenný boj s čiernymi skládkami riešiť svojpomocne.

„Ak sa však nezmení prístup každého z nás k svojmu okoliu a celkovo k životnému prostrediu, žiadne peniaze nedokážu udržať našu mestskú časť čistú a peknú,“ myslí si starosta Rače Peter Pilinský.

(ts)