Pribudne ďalšia cyklotrasa: Priblíži pamiatky a prostredie v maďarsko-slovenskom regióne

3.10.2018
Cyklotrasa

Zdroj: Monika Kováčová

Páčil sa vám článok?

Nadšencom cyklistiky pribudne do konca jesene ďalšia trasa, na ktorej si budú môcť spoznať kultúrne dedičstvo, sakrárne pamiatky a prírodné prostredie v maďarsko-slovenskom cezhraničnom regióne pozdĺž Dunaja.

"Našou najväčšou aktivitou v tomto projekte je realizácia štvorkilometrového úseku cyklotrasy na hrádzi Šúrskeho kanálu v sume takmer 800 000 eur. Cyklotrasa začína na hrádzi v mieste jej pripojenia na cestu Vajnory – Čierna voda a končí na moste miestnej komunikácie v Ivanke pri Dunaji," objasnil Juraj Droba, predseda Bratislavského samosprávneho kraja.

Zdroj: Monika Kováčová

Projekt SacraVelo pokrýva územie Bratislavského a Trnavského kraja na slovenskej strane a kraje Győr-Moson-Sopron a Komárom-Esztergom na maďarskej strane. Rozvojom siete cyklotrás (vyznačenie niekoľkých stoviek kilometrov dlhých, bezpečných cyklotrás), vybudovaním cyklistických centier v obciach Szil (HU) a Báč ( SK) a vybudovaním nových cyklotrás vznikne nová slovensko-maďarská turistická atrakcia, ktorá spojí sakrálne hodnoty v cezhraničnom regióne. Novým značením dostanú cyklisti informácie o dostupnosti významných sakrálnych pamiatok, teda kostolov, synagóg či kaplniek, ktoré sa nachádzajú pozdĺž vybraných cyklotrás. Vytvorená bude aj aplikácia, ktorá bude poskytovať detailné informácie o jednotlivých pamiatkach.

Sieť pútnických ciest na bicykli sa tak pripája k už existujúcim medzinárodným cyklistickým trasám EuroVelo a inovatívnym spôsobom oslovuje milovníkov cyklistiky na miestnej, regionálnej ako aj medzinárodnej úrovni.

(TS,nc)

 

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.