Miroslav Lažo sa vrátil do Slovana Bratislava

4.10.2009
0
Páčil sa vám článok?

Hokejový útočník Miroslav Lažo sa napokon dohodol na kontrakte s HC Slovan Bratislava a v drese tímu zo slovenskej metropoly už nastúpil aj v nedeľňajšom extraligovom zápase na ľade Košíc.

„Dohodol som sa na zmluve do konca sezóny s tým, že okolo Nového roka sa budeme ešte baviť, čo ďalej," povedal po premiérovom súťažnom zápase v novej sezóne Miroslav Lažo.

Lažo hral za Slovan už v predchádzajúcich sezónach. Po skončení poslednej sa však nedokázal dohodnúť na podmienkach nového kontraktu a po tvrdej letnej príprave sa rozhodol zabojovať o svoju šancu v zámorskej NHL. V Edmontone absolvoval prípravný kemp, odohral aj jeden súboj a následne sa s tímom Oilers rozlúčil. Po návrate do Európy sa napokon dohodol so Slovanom. „Je to pre mňa veľká výzva, lebo vidím, že toto mužstvo má veľký potenciál. Sú v ňom pracovití hráči, výborní bojovníci. Neváhal som potom už ani chvíľku, s generálnym manažérom Marošom Krajčim sme sa dohodli veľmi rýchlo," dodal Miroslav Lažo.

Tridsaťjedenročný pravý krídelník známy svojou bojovnosťou a agresívnou hrou je odchovancom bratislavského hokeja, v extralige hrával aj za Košice a Žilinu. V uplynulých dvoch sezónach odohral v belasom drese 133 stretnutí, v ktorých vsietil 55 gólov a na ďalších 64 prihral.

(sita)

Páčil sa vám článok?