Samospráva

  • Samospráva
  • 28.01.1999 00:00

Na predsedu ZMOS navrhli A. Ďurkovského

0 0

Noví bratislavskí starostovia združení v Regionálnom združení mestských častí Bratislavy si zvolili novú radu združenia. Jej predsedom sa stal starosta Nového Mesta Richard Frimmel, podpredsedom starosta Starého Mesta Andrej Ďurkovský, členmi starostovia Vladimír Bajan (Petržalka), Bystrík Hollý (Karlova Ves) a Pavol Kubovič (Ružinov).

  • Samospráva
  • 28.01.1999 00:00

Chcú vylepšiť dlažbu na Hlavnom námestí

0 0

V uplynulom volebnom období sa mestskej časti Staré Mesto podarilo obnoviť dlažbu v pešej zóne a oživiť korzo. Aké má ďalšie plány v nadchádzajúcich štyroch rokoch, to sme sa spýtali starostu Starého Mesta Andreja ĎURKOVSKÉHO.

  • Samospráva
  • 14.01.1999 00:00

Zaujímavosti o mestskej časti Vajnory

0 0

Prvé správy o osídlení na území Vajnor pochádzajú z mladšej doby železnej - laténskej, teda z obdobia pred asi 2300 rokmi. Archeológovia tu odkryli aj slovansko-avarské pohrebisko s desiatimi kostrovými hrobmi a šiestimi slovanskými popolnicami starobylého tvaru. Pôvodná obec vznikla ako služobnícka obec bratislavského hradiska.

Mestská časť Vajnory patrí medzi menšie bratislavské mestské časti. Majú však bohatú históriu, tradície, na čo sú Vajnorčania aj patrične hrdí. Staronovým starostom Vajnor je Ing. Marian PRUŽINA, s ktorým sme sa pozhovárali o uplynulých štyroch rokoch, ale aj o tom, čo čaká Vajnory v novom volebnom období.

  • Samospráva
  • 14.01.1999 00:00

Vajnorčania sú stále silní lokálpatrioti

0 0

Vajnory sú známe najmä krásou ľudového umenia a zvykmi, ktoré sa tu až doteraz uchovávajú a rozvíjajú. Povestné sú výšivky s tradičnými vajnorskými motívmi, dobré víno či vajnorská dychovka.

  • Samospráva
  • 14.01.1999 00:00

Napísali ste nám 01/1999

0 0

Pred časom sa na Mýtnu ulicu nasťahovala firma AGA s dosť veľkým vozovým parkom. Od začiatku bolo jasné, že autá tejto firmy budú musieť parkovať v priľahlých uliciach. Všetko by bolo v poriadku, počas pracovného času nie je problém.

„Na Petržalke som vždy miloval zeleň, no zároveň mi vždy prekážalo, ako sa k nej správame. A môj postoj sa nezmenil ani dnes,“ hovorí Peter Farkašovský (22), ktorý do Petržalky priniesol plogging – beh, pri ktorom zbierate odpadky.

Už takmer šesť rokov je úplne prázdny a nevyužitý komplex budov bývalého SOU železničného, ktorý sa v mestskej časti Rača, konkrétne ulici Na pántoch. Súčasťou objektu je výšková budova, kde bol kedysi internát, ale aj učebne, dielne, jedáleň, telocvičňa či dokonca bazén. Všetko je opustené od 31.12.2013, kedy školu zatvorili a odvtedy to tu pomaly chátra...

To, že okolie paneláku na Stavbárskej ulici, ktorému celá Bratislava hovorí Pentagon, nie je príliš bezpečné miesto, vedia tiež hádam všetci. Dva roky tu v rámci prevencie mala svoj karavan mestská polícia, ale v auguste túto stanicu zrušili, pretože sa podľa magistrátu minula účinkom a nedávno si tu asociáli rozložili stany a dokonca si z domu natiahli cez kábel aj elektrickú energiu!


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.