Samospráva

  • Samospráva
  • 10.09.1998 09:00

Viac na internete

0 0

Podrobnejšie informácie o živote bratislavskej mestskej časti Karlova Ves náj­d­ete na internetovskej adrese: http://www.netlab.sk/~mukves.

  • Samospráva
  • 10.09.1998 09:00

Väčšina Bratislavčanov chce ísť voliť

0 0

S blížiacimi sa parlamentnými voľbami sa v médiách čoraz nástojčivejšie objavuje výzva, aby oprávnení voliči využili svoje právo a išli voliť. Nás tentoraz v uliciach mesta zaujímalo, či pôjdu voliť aj Bratislavčania.

  • Samospráva
  • 10.09.1998 09:00

Volebné zásady musí poznať každý volič

0 0

V súvislosti s nadchádzajúcimi parlamentnými voľbami si dovoľujeme všetkým oprávneným voličom pripomenúť niektoré volebné zásady, ktoré vyplývajú z volebného zákona.

  • Samospráva
  • 10.09.1998 09:00

Svätá Margita víťazí nad zlom

0 0

V nedeľu 6. septembra boli v Lamači vysvätené nové symboly tejto mestskej časti - erb, pečať, vlajka, štandarda a koruhva. Lamač sa tak vrátil podobne ako ostatné bratislavské mestské časti k historickým symbolom, ktoré reflektujú históriu a tradície obce.

  • Samospráva
  • 01.09.1998 09:00

Starosta Bajan tvrdí: Až do odtrhnutia

0 0

Rovnaký titulok mal úvodník v prvom čísle Petržalských novín v máji 1995. Napriek tomu, že jeho základom bolo sebauvedomenie si občianskej príslušnosti k miestu bydliska - a nie špekuľovanie o fyzickom odtrhnutí od ľavého brehu Dunaja - vyvolal u niektorých poslancov petržalského miestneho zastupiteľstva búrku nevôle.

V lokalite Janíkov dvor sa začalo s búraním tunela, cez ktorý malo viesť cez Petržalku a popod Dunaj metro. Tieto ambiciózne plány neskôr nahradili projektom rýchlodráhy, ale ani tá nebola počas minulého režimu dokončená. V súčasnosti už je jasné, že jediné, čo sa v najbližších rokoch asi bude dať v Bratislave zrealizovať je električková trať...

Prepravnú kontrolu už absolvoval asi každý, kto využíva bratislavskú MHD. Takmer vždy sa pri nej nájde niekto, komu hrozí pokuta. Niektorí jazdia načierno zámerne, ale občas sa stane, že si cestujúci lístok označiť nestihne. Zdá sa, že revízori sú aj v takýchto prípadoch nekompromisní, hoci z toho, čo urobil pán Peter z Bratislavy, aj im padla v autobuse sánka...

Po odstúpení Roberta Mistríka má reálne šance dostať sa do prezidentského paláca. Mnohí ju porovnávajú s Ivetou Radičovou, no sama tvrdí, že každá je úplne iná. Dôvod, prečo sa rozhodla uchádzať o post hlavy štátu, je nespravodlivosť a neférovosť voči najslabším. Sama nechce v pozícii prezidentky len kritizovať, ale chce prinášať riešenia a iniciovať a s odborníkmi pripravovať nové zákony. Podporuje ju rodina? S akými reakciami ľudí sa stretla počas kampane? Zhovárali sme sa s kandidátkou na prezidenta aktivistkou a advokátkou Zuzanou Čaputovou.

Po uzavretí ulice Mlynské nivy v bratislavskom Ružinove sa do ťažkej situácie dostali majitelia áut, ktorí parkovali na Páričkovej. Na Páričkovu totiž odklonili MHD, vďaka čomu sem majú osobné autá vstup zakázaný, o parkovaní ani nehovoriac. O to prekvapenejší zostal dnes starosta Ružinova Martin Chren, keď sa bol pozrieť na náhradné parkovisko, ktoré pre obyvateľov zriadili.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.