Samospráva

 • Samospráva
 • 04.11.1999 09:00

Investujú do programu rozvoja

0 0

Poslanci miestneho zastupiteľstva Ružinov schválili na poslednom zasadnutí Rozvojový program mestskej časti do roku 2003. Ten okrem iného počíta s úpravou obytného prostredia v jednotlivých štvrtiach mestskej časti a s výstavbou bytov v lokalite Mierová a Bulharská ulica.

 • Samospráva
 • 21.10.1999 09:00

Napísali ste nám 20/1999

0 0

Pre tých, ktorí by voľnú chvíľu chceli stráviť príjemnou prechádzkou v Horskom parku spojenú s príjemným občerstvením v horárni, uvádzam cestu.

 • Samospráva
 • 21.10.1999 09:00

Poslanci boli na skusoch v St. Pöltene

0 0

Ako Alenka v ríši zázrakov sa museli cítiť staromestskí poslanci počas prednášky riaditeľa finančného odboru magistrátu mesta St. Pölten.

 • Samospráva
 • 21.10.1999 09:00

Schvaľujú nový trhový poriadok

0 0

Októbrové zasadnutia orgánov miestnej samosprávy v Starom Meste sa zaoberajú návrhmi dvoch nových všeobecne záväzných nariadení. Úlohou oboch je rozšíriť počet a kvalitu trhových miest v centre Bratislavy.

 • Samospráva
 • 21.10.1999 09:00

Karlova Ves chce inú deľbu daní

0 0

Poslanci mestskej časti Karlova Ves na poslednom zasadnutí miestneho zastupiteľstva prijali návrh dodatku k Štatútu hlavného mesta SR Bratislavy týkajúci sa podielových daní. Ten obsahuje návrh na preradenie mestských častí Karlova Ves a Lamač z druhej do prvej skupiny, kde je deľba podielových daní pre mestské časti priaznivejšia.

 • Samospráva
 • 21.10.1999 09:00

Komunikujte s mestom

0 0

V pondelok 18. októbra sa v Bratislave začal niekoľkotýždňový prieskum verejnej mienky, ktorý má zistiť postoj obyvateľov mesta k činnosti miestnych orgánov. Projekt Komunikujúce mesto má podporiť miestnu demokraciu a pomôcť zdokonaliť komunikáciu medzi samosprávou a občanmi.

Tragédia, keď pre požiar v ubytovni na Mlynských luhoch prišli minulý mesiac o život traja ľudia, pripomenula zúfalú situáciu s dostupnými nájomnými bytmi v našom hlavnom meste. Potrebujú ich seniori, obyvatelia z reštituovaných domov, mladé rodiny s deťmi, učitelia či policajti... Ak sa chceme porovnávať s inými mestami, tak v Bratislave by muselo pribudnúť 10-tisíc mestských bytov ročne. Skutočnosť? Za 10 rokov to bolo len 57 bytov, čo je asi 5 bytov za rok, konštatuje viceprimátorka Bratislavy LUCIA ŠTASSELOVÁ.

Ku kurióznej situácii dnes došlo v ženskej prvej futbalovej lige, keď sa hrali v Bratislave takmer súčasne dva zápasy. O 10:30 h privítal ŠK Slovan Bratislava hráčky Partizánu Bardejov na ihrisku "v jame" pri Kuchajde a len o 100 metrov ďalej sa o 12:00 h začalo stretnutie medzi NMŠK Vitana Bratislava a FC Nitra. V oboch prípadoch uspeli Bratislavčanky, keď belasé zvíťazili 2:0 a červeno-biele 2:1.

Vyzerá to tak, že organizátori MS v hokeji sa trochu prepočítali, keď zriadili záchytné parkoviská pre návštevníkov svetového šampionátu s takou veľkou kapacitou. Oplotené či vyznačené plochy na Tyršovom nábreží, respektíve pri štadióne ŠKP v Dúbravke sú väčšinou úplne prázdne alebo sa na nich nachádza len pár áut, čo mnohých Bratislavčanov irituje...


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.