Mestské zastupiteľstvo rokovalo poslednýkrát

23.11.2006
Páčil sa vám článok?

Sklamaním pre bratislavského primátora Andreja Ďurkovského bolo prerokovávanie návrhu nového územného plánu, podľa neho bolo totiž do hlasovania vnesenej priveľa politiky.

Konštatoval to vo štvrtok v príhovore na poslednom zasadnutí mestského zastupiteľstva, kedy zhodnotil končiace sa štvorročné volebné obdobie. Ako ďalej uviedol, verí však, že "nový poslanecký zbor si uvedomí vážnosť tohto dokumentu a náležite o ňom rozhodne." Vo svojom príhovore však vyzdvihol aj pomerne vysokú priemernú účasť na zasadnutiach mestského zastupiteľstva, na čo je podľa jeho slov obzvlášť hrdý.

Taktiež ho teší stanovenie a napĺňanie Programu a priorít rozvoja hlavného mesta na roky 2004 - 2006, v rámci ktorého z rozpočtu mesta vyčlenili 3,2 miliardy korún. Zároveň uviedol, že do mestskej pokladnice pribudlo počas celého obdobia takmer 33 miliardy korún. Primátor tiež spomenul aj výstavbu 257 bytov, nový pavilón šeliem v bratislavskej ZOO a novovybudovaný areál na Železnej studničke.

Spokojný je aj s odovzdaním Mosta Apollo do užívania, s rekonštrukciami mnohých bratislavských ulíc a námestí, s rozšírením počtu jazdných pruhov na nábreží či zavedením trolejbusovej trate na Dlhé Diely v mestskej časti Karlova Ves. Rovnako ho veľmi potešila aj vysoká účasť občanov na mestských zasadnutiach a počet návštevníkov na akciách, ktoré organizovalo mesto. "Účasť totiž svedčí o tom, že Bratislavčania sú vyspelí občania so záujmom o veci verejné, a to je dobré," konštatoval Ďurkovský.

Na záver zasadnutia dostal primátor Andrej Ďurkovský od poslankyne Marty Černej veštiacu guľu. "Vzhľadom na to, že som najstaršia, tak som mu poďakovala za to, že mal s nami trpezlivosť, keď sme sa veľmi často nevedeli utíšiť. Z vešteckej gule sa môže naučiť veštiť, ak to dokáže, a keď nie, tak mu to bude tvoriť aspoň peknú ozdobu na jeho novom primátorskom stole," povedala pre agentúru SITA poslankyňa.

Páčil sa vám článok?

Najčítanejšie