V Záhorskej Bystrici chcú okrem kanalizácie vybudovať námestie v historickom jadre

3.1.2009
0
Páčil sa vám článok?

Záhorská Bystrica je rozlohou štvrtou najväčšou bratislavskou mestskou časťou, počtom obyvateľov však patrí k tým najmenším. Bystričania si v posledných komunálnych voľbách zvolili za starostu nezávislého kandidáta Vladimíra KUBOVIČA, s ktorým sme sa pozhovárali o plánoch v nadchádzajúcom štvorročnom funkčnom období.

- V priebehu minulého volebného obdobia sa budovala predovšetkým kanalizačná sieť a posilnenie jednotlivých sietí infraštrukúry. Nestihli sa zrealizovať projekty v oblasti občianskej vybavenosti, kultúry, spoločenského života. Vzhľadom na to, že v Záhorskej Bystrici žije veľa starších ľudí, viac pozornosti sa venovalo práve im a zabudlo sa na strednú a mladšiu generáciu. Čo sa týka budúcich plánov, budeme pokračovať v budovaní kanalizácie a infraštruktúry. Nebývalý rozvoj výstavby rodinných domov a podnikateľskej zóny si vyžaduje výstavbu nových rozvodov plynu, vody a elektrickej energie. Toto sú prioritné úlohy, ktoré nás čakajú v najbližšom období.

Máte pre Bystričanov pripravené aj nejaké prekvapenia?

- Neviem, či to bude prekvapenie, ale chceme dobudovať historické jadro, resp. stred obce. Pred kostolom by malo vzniknúť nové námestie, ktoré by sa stalo zhromažďovacím priestorom pre Bystričanov. V pláne máme aj skrášlenie parkovej zelene. V dohľadnom čase chceme vytvoriť klub mládeže v spoločenskom dome a rozšíriť činnosť knižnice. V bývalom kameňolome by mal vzniknúť prírodný amfiteáter, pre mladých ľudí chceme vytvoriť nové športoviská. Máme tiež pripravený projekt, ktorý bude zohľadňovať nároky turistov a rekreačných športovcov. Pôjde o areál s preliezkami, hojdačkami a ďalším náradím. Spolu s priľahlou strelnicou a občerstvovacími zariadeniami by mal vzniknúť areál, ktorý by mohol slúžiť nielen domácim, ale všetkým Bratislavčanom.

Vo vašej mestskej časti sú problémy s bývaním mladých ľudí asi menej vypuklé, napriek tomu, máte pripravené niečo aj pre začínajúce mladé rodiny?

- Práve v týchto dňoch sme začali s vyhľadávaním vhodných obecných pozemkov na výstavbu bytových domov. V spolupráci s budúcimi investormi by potom mestská časť istým spôsobom participovala na výstavbe, čím by mohla riešiť najakútnejšie bytové problémy mladých rodín.

Zhováral sa Milan Šeršík

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.