Rozhovory

Ženský futbal má na Slovensku čoraz väčšiu popularitu. Naše hlavné mesto v najvyššej súťaži reprezentuje ŠK Slovan Bratislava. Hlavný tréner družstva žien a junioriek Martin Masaryk v rozhovore pre Bratislavské noviny prezradil, aké má očakávania pred jarnou časťou I. ligy, ktorá odštartuje už tento víkend. Mali by byť najvyššie, nakoľko obe jeho družstvá v minulej sezóne získali titul majster SR.

Jeho výrazné črty, nesporný talent a osobitý herecký prejav, ktorý dokázal v takých ťažkých divadelných rolách, akými boli Faust, Hamlet, Rastislav či Ivanov, ho katapultovali medzi špičku súčasného slovenského herectva. Nielen svojím vystupovaním, vizuálnym prejavom, ale aj životnou filozofiou a svojimi zásadami je Robert Roth vnímaný ako rebel a nekonzervatívny predstaviteľ SND.

Zahrala si jednu z hlavných postáv vo filme Únos (novinárku Martu), patrí medzi najvýraznejšie mladé herečky divadla Astorka Korzo '90, kde k jej obľúbeným predstaveniam patria Višňový sad, Idiot, Jama deravá či Zakázané uvoľnenie. Televízni diváci ju zaregistrovali aj vo viacerých seriáloch, ale Rebeka Poláková (31) považuje za svoju srdcovku film Čistič a nielen preto, že za svoj výkon vlani získala tvorivú prémiu v rámci udeľovania cien Igric.

Vtipná, sympatická a tiež krásna baba... Presne taká je herečka, podnikateľka, spisovateľka a hlavne mamina trojročných dvojičiek Bratislavčanka Kristína Farkašová. Detstvo prežila v Karlovke a na Duláku u starých rodičov. Tam dokonca dnes býva so svojimi dcérami.

Roky žil v Izraeli a v Anglicku. V prvej sérií Superstar spôsobil na Slovensku hotové šialenstvo. Odvtedy žije v Bratislave. Vystriedal niekoľko podnájmov, aby sa usadil v Ružinove. Dnes sa už považuje za hrdého Bratislavčana. Posledné roky má veľký úspech jeho tvorba pre deti. Na svojom konte má už päť detských knižiek a dve cédéčka. Patrí k najpredávanejším autorom aj interpretom. Jeho koncerty videli tisícky detí a rodičov. Sympatický spevák s príjemným hlasom - Miro Jaroš.

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.