Chodkyňa si chcela skrátiť cestu - na Krížnej vrazila do auta a skončila v nemocnici

20.11.2020

Zdroj: FB Polícia SR - Bratislavský kraj

Páčil sa vám článok?

Na ošetrení v jednej z bratislavských nemocníc skončila vo štvrtok (19. 11.) popoludní chodkyňa, ktorá si chcela cestu skrátiť prechádzaním mimo vyznačeného priechodu pre chodcov na Krížnej ulici. Vbehla do jazdnej dráhy prichádzajúceho auta, do ktorého narazila z bočnej strany a následne spadla na zem.

"Prechádzala vozovkou mimo vyznačeného priechodu pre chodcov a bez toho, aby sa presvedčila, či tak môže spraviť vzhľadom na prechádzajúce vozidlá. Chodkyňa narazila do bočnej strany vozidla a následne spadla na zem," priblížila polícia. Na miesto nehody bola privolaná rýchla zdravotná pomoc a chodkyňu previezli na ošetrenie do nemocnice. O prípade na sociálnej sieti informujú policajti, ktorí nehodu stále vyšetrujú. Stala sa na frekventovanom mieste medzi zastávkou električiek a autobusov smerom do centra, kde boli svojho času aj mechanické zábrany, aby tadiaľto chodci cez cestu neprechádzali...

Polícia aj v tejto súvislosti apeluje na chodcov, aby vzhľadom na sychravé jesenné počasie a zníženú viditeľnosť dbali o svoju bezpečnosť. Pri prechádzaní cez cestu odporúča uprednostniť priechod, nadchod alebo podchod. Pred každým vstupom na cestu je tiež potrebné najskôr skontrolovať situáciu a až následne bezpečne prejsť. "Pred samotným prechádzaním cez cestu je potrebné dodržiavať od cesty a od prechádzajúcich vozidiel dostatočný odstup, aby sa tak chodci vyhli možnému zachyteniu a stretu s vozidlom," upozorňuje polícia, ktorá zároveň pripomína využívanie reflexných prvkov.

(TASR)

Páčil sa vám článok?