VIDEO: Šéf mestskej polície Gajdoš spôsobil nehodu a nafúkal: Ponúka rezignáciu

24.4.2020
Marek Gajdoš

Zdroj: TASR

Páčil sa vám článok?

Náčelník mestskej polície a bývalý šéf vyšetrovacieho tímu Gorila, Marek Gajdoš, včera vo večerných hodinách v dôsledku mikrospánku havaroval. Vedeniu mesta ponúka svoju funkciu.

"Chcem sa Vám hlboko ospravedlniť. Sklamal som obyvateľov nášho mesta, členov zboru Mestskej polície, vedenie mesta a seba samého, " hovorí vo videu na svojej sociálnej sieti náčelník bratislavskej mestskej polície Marek Gajdoš.

Hovorí, že ako náčelník Mestskej polície je zodpovedný nielen za dodržiavanie zákona, ale musí ísť v prvom rade ísť príkladom. "Včera vo večerných hodinách som v tomto na plnej čiare zlyhal. V dôsledku mikrospánku som počas vedenia vozidla zišiel z cesty a spôsobil škodovú udalosť, " priznáva Gajdoš.

Dodal, že nehoda bola vyhodnotená ako škodová udalosť a nikto iný nebol účastný ani poškodený. "Čo je ale podstatné, po kontrole hliadkou polície mi bol nameraný zvyškový alkohol," priznáva Gajdoš.

Hovorí, že nápor na každého človeka je v tejto situácii obrovský, či už v dôsledku domácej izolácie alebo mimoriadneho nasadenia v prvej línii. Ako ďalej dodal, vie, že ani takéto okolnosti neospravedlňujú jeho zlyhanie.

"V ťažkých časoch, keď obyvatelia nášho mesta skladajú veľké obety vo svojich bežných životoch, som nás všetkých sklamal. Bola to hlúpa chyba, za ktorú som pripravený niesť plnú zodpovednosť a vedeniu mesta som ponúkol svoju rezignáciu," hovorí na záver Marek Gajdoš.

Zároveň sa ospravedlnil všetkým obyvateľom, kolegom i vedeniu mesta.

Ako reagoval primátor Vallo?

"Mal som s náčelníkom mestskej polície veľmi dlhý rozhovor o celej situácii aj o tom, čo jej predchádzalo. Môžem sa to usilovať pochopiť ľudsky vzhľadom na okolnosti, o ktorých mi povedal. Na druhej strane je fakt, že ide o vážne profesionálne zlyhanie," reaguje na vzniknutú situáciu Matúš Vallo.

"Vážim si, že pán náčelník Gajdoš sa k celej veci postavil priamo bez akéhokoľvek vyhýbania sa zodpovednosti a ponúkol mi svoju funkciu," doplnil Vallo.

Vie, že sa teraz od neho ako primátora očakáva rozhodnutie. Tvrdí, že to nie je ľahké. Na jednej strane hovorí, že je toto vážne pochybenie. Oceňuje však Gajdošov doterajší bezchybný profesionálny kredit, výborné výsledky ako náčelníka mestskej polície, vrátane perfektnej spolupráce a koordinácii celej mestskej polície v súčasnej zložitej situácii v koronakríze. "Toto všetko si chcem poriadne vyhodnotiť, zvážiť a na základe toho urobím rozhodnutie," dodal na záver primátor Vallo.

(nc)

Páčil sa vám článok?

Najčítanejšie