VIDEO: Autobus MHD na Panónskej zrazil opitého chodca - pozrite si autentické zábery z nehody...

24.1.2020
Páčil sa vám článok?

V utorok 21. januára 2020 v čase okolo 14:30 hod došlo na Panónskej ceste, v mestskej časti Petržalka k dopravnej nehode, ktorej účastníkmi boli vodič autobusu Mestskej hromadnej dopravy Bratislava a 62-ročný chodec - evidentne pod vplyvom alkoholu...

"Vodič linky č.91 jazdil po Panónskej ceste a pri vchádzaní do zastávky Nákupná zóna Lúky mu náhle vybehol z pravej strany spoza betónového mostného piliera chodec, narazil do priestoru tretích dverí a následne spadol na zem.  Po nahlásení udalosti vodičom, dispečing DPB, a.s. vyslal na miesto dispečerskú hliadku a okamžite zabezpečil na miesto príchod RZP a polície. Dopravná nehoda je v štádiu riešenia políciou," povedala pre Bratislavské noviny hovorkyňa Dopravného podniku Bratislava Mgr. Adriana Volfová. 

"Podľa doterajších informácii chodec narazil do zadných dverí a následne spadol pod prichádzajúceho autobusu. Následkom zrážky utrpel chodec zranenia, s ktorými bol prevezený do jednej z bratislavských nemocníc. Po dopravnej nehode boli chodec aj vodič podrobení dychovej skúške. Tá u chodca skončila s pozitívnym výsledkom. Policajti mu namerali 1,11 mg/l alkoholu vo vydychovanom vzduchu. Alkohol bol u vodiča autobusu vykonanou skúškou na alkohol vylúčený. Okolnosti tejto dopravnej nehody sú predmetom ďalšieho objasňovania dopravných policajtov," informovala média hovorkyňa KR SR v Bratislave - Veronika Martiniaková. 

"Aj táto dopravná nehoda je príkladom toho, že alkohol nie je nebezpečný len u vodiča za volantom, ale aj v prípade ostatných účastníkov cestnej premávky. Preto zdôrazňujeme chodcom, aby boli pri pohybe v blízkosti vozovky obzvlášť obozretní a opatrní. Aj chodec pod vplyvom alkoholu môže byť príčinou vzniku dopravnej nehody," zdôrazňuje policajná hovorkyňa. 

Pozrite si autentické zábery z utorkovej nehody na Panónskej... 

(ars) 

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.