Na prvý školský deň sa pripravujú aj mestskí policajti. Viete, ako musíte prechádzať cez cestu?

30.8.2019
0

Zdroj: TASR

Páčil sa vám článok?

Mestskí policajti budú v pondelok (2. 9.) dohliadať na zvýšenú bezpečnosť žiakov pri prechádzaní cez cestu pred viacerými školami v Bratislave. Informoval o tom hovorca bratislavskej mestskej polície Peter Pleva.

Mimo priechodu smie chodec podľa jeho slov prechádzať cez cestu len kolmo na jej os, a to aj s ohľadom na vzdialenosť a rýchlosť jazdy prichádzajúcich vozidiel. Poznamenal, že by tak nemal donútiť vodiča zmeniť smer a rýchlosť jazdy. "Chodec sa nesmie bezdôvodne zdržiavať na ceste ani sa zastavovať. Prekonávať zábradlie a iné zábrany je zakázané," doplnil Pleva.

V tejto súvislosti mestská polícia apeluje aj na rodičov, aby deťom zásady prechádzania cez cestu vysvetlili. Pleva zároveň doplnil, že polícia rodičom odporúča, aby si ešte pred prvým zvonením s dieťaťom prešli celú trasu do školy, aby to neskôr zvládlo bezpečne aj samo.

(TASR) 

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.