• Polícia
  • 03.06.2019 12:30

Agresívny Ladislav, ktorý skopol na zem nepočujúceho, putuje do väzby. Jeho obeť bojovala o život

0 0
Ladislava F obvinený z útoku na nepočujúceho
Zdroj: TASR - Ivan Kríž

Sudca Okresného súdu Bratislava I vzal v pondelok do väzby Ladislava F. z Bratislavy, ktorý je obvinený z útoku na nepočujúceho muža. Útok sa stal v sobotu (1. 6.) na Hurbanovom námestí. Ladislav bol agresívny i na súde.

"Sudca pre prípravné konanie OS Bratislava I dnes vzal do väzby obvineného L. F. a to z dôvodu takzvanej útekovej a preventívnej väzby. Rozhodnutie je právoplatné, procesné strany sa vzdali práva podať voči rozhodnutiu sťažnosť," Informoval o tom hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak. Sudca rozhodol v tomto prípade približne do 15 minút. Obvineného eskortovali príslušníci polície a po odchode zo súdnej sieni sa snažil napadnúť novinárov.

Vyšetrovateľ obvinil 28-ročného Ladislava F. z ublíženia na zdraví a výtržníctva vo veci sobotňajšieho napadnutia na Hurbanovom námestí v Bratislave.  Z výsledkov vyšetrovania podľa polície vyplynulo, že obvinený mal fyzicky napadnúť 22-ročného muža, "ktorého mal kopnúť do hornej časti tela, následkom čoho spadol na zem a utrpel vážne zranenia hlavy". Konkrétne malo ísť o krvácanie do mozgu. Muž bol v ohrození života, v súčasnosti už je jeho stav stabilizovaný. V prípade preukázania viny hrozí obvinenému trest odňatia slobody na štyri až desať rokov. 

Fyzický útok sa odohral aj na neďalekej Obchodnej ulici 26. mája 2018. Vtedy mal Juraj H. napadnúť Filipínca Henryho Acordu. Ten bol takisto kopnutý do hlavy. Na následky zranení v nemocnici neskôr zomrel. Juraja H. odsúdil Okresný súd Bratislava I na trest odňatia slobody na šesť rokov. Dozorová prokurátorka Krajskej prokuratúry v Bratislave sa napokon na pokyn generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára odvolala. Kauzou sa bude zaoberať odvolací Krajský súd v Bratislave.

(TASR)

Policajti v uplynulých dňoch veľmi intenzívne vyšetrovali brutálne napadnutie, ku ktorému došlo koncom mája v jednom z autobusov MHD. Štyria mladí útočníci pri ňom zaútočili na manželský pár, ktorý utrpel množstvo zranení vrátane zlomením v tvárovej oblasti.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.