Kultúra

Najväčšiu tortu na Slovensku mali možnosť vidieť a ochutnať návštevníci bratislavského Shopping parku Soravia počas osláv prvého výročia tohto nákupného strediska, ktoré sa uskutočnilo v predposledný májový víkend.

  • Kultúra
  • 03.06.1999 09:00

Tanečná skupina Allegro má už 15 rokov

0 0

V týchto dňoch oslavuje 15. výročie založenia bratislavská tanečná skupina ALLEGRO. V dňoch 12. až 20. júna pripravili v Dome kultúry Ružinov Týždeň otvorených dverí, kde bude mať verejnosť možnosť spoznať život súboru, zacvičiť si na tréningoch a zoznámiť sa s históriou tanečnej skupiny.

  • Kultúra
  • 03.06.1999 09:00

Správy z kultúry po novom

0 0

V snahe ešte viac zlepšiť úroveň Bratislavských a Staromestských novín prinášame aj v tomto vydaní niektoré zmeny a vylepšenia. Tou hlavnou je nová štruktúra poslednej 12. strany, ktorá je venovaná kultúrnemu dianiu v Bratislave.

  • Kultúra
  • 20.05.1999 09:00

Nezvyčajný príbeh očami dvoch sestier

0 0

Vznešená hudba, vždy priťahujúce obrázky zo života „vykoľajených“ géniov, súrodenecká láska, večne sa bijúca so vzájomnou rivalitou, exkurz do zamotaných sexuálnych vzťahov, dve výnimočné herečky vo výnimočnom príbehu, na ktorého konci je smrť, a napokon škandál, ktorý prepukol po britskej premiére snímky.

  • Kultúra
  • 20.05.1999 09:00

Leonardo očami malých umelcov

0 0

V Medzinárodnom dome umenia pre deti - Bibiane na Panskej ulici je až do 12. júla otvorená výstava Leonardo - maliar a vynálezca. Leonardo da Vinci (1452-1519) patrí medzi významných predstaviteľov vrcholnej renesancie.

  • Kultúra
  • 20.05.1999 09:00

Hlavné námestie patrilo mlieku a zábave

0 0

V utorok 18. mája to na Hlavnom námestí bolo ako v mliečnom kráľovstve. Od rána až do večera tu totiž bratislavské RAJO, a.s., a stovky Bratislavčanov oslavovali Svetový deň mlieka.

Viacero obyvateľov Podunajských Biskupíc zaregistrovalo včera večer policajnú naháňačku, keď jej motohliadkam po uliciach unikal automobil značky Fiat Punto, ktorý neustále menil smer jazdy a neváhal sa otáčať ani cez trávniky. Policajti museli použiť aj služobné zbrane, aby nakoniec vodiča dostihli, zastavili a spacifikovali. Ukázalo sa, že bol pod vplyvom alkoholu!

AKTUALIZOVANÉ Bratislavský primátor Matúš Vallo dnes zverejnil svoje stanovisko k premnoženiu komárov, ktoré v týchto horúcich dňoch najmä po večeroch štípu a pijú krv väčšine obyvateľov nášho hlavného mesta. Magistrát sa rozhodol pre biologické prípravky, nakoľko chemické postreky pokladá za škodlivé látky pre prírodu, zvieratá, ale v konečnom dôsledku aj pre samotných ľudí...

Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Bratislave vykoná orientačný monitoring výskytu komárov, o ktorý ho požiadali samosprávy obcí v povodí Moravy. "Na základe tohto monitoringu môže v prípade zistenia zhoršenej epidemiologickej situácie alebo jej bezprostrednej hrozby odporučiť samosprávam vykonať dezinsekčný zásah," uviedla hovorkyňa úradu Katarína Nosálová.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.