Bratislavské bábkové divadlo vysiela nové záznamy svojich inscenácií

1.4.2021
bbd popolvar juraj starovecky

Zdroj: BBD

Páčil sa vám článok?

Bratislavské bábkové divadlo spustilo cyklus online predstavení. Divákom chce pripomenúť tradičné večerné štvrtky a nedeľné dopoludnia, ktoré pred pandémiou patrili k najnavštevovanejším. Inscenácie už pracujú s filmovým jazykom, vďaka čomu získajú diváci aj z videného predstavenia novú skúsenosť.

Bratislavské bábkové divadlo spustilo cyklus online predstavení. "Nejde však o bežné záznamy. Inscenácie boli upravené pre oko kamery tak, aby divák získal nový zážitok," spresnil Stanislav Várady z Bratislavského bábkového divadla. Online predstavenia sa vysielajú postupne, v nedeľu a vo štvrtok. Už túto Veľkonočnú nedeľu spríjemní divákom rozprávkové predstavenie Popolvár. Tejto slovenskej klasiky sa inak a s humorom ujali tvorcovia z legendárneho českého divadla Buchty a loutky.

Nasledovať budú Neviditeľní v réžii Márie Danadovej a Moniky Kováčovej z nezávislého zoskupenia Odivo. "Hravá inscenácia plná magických momentov pošteklí fantáziu a prenesie divákov do sveta vízií, snov a fantastických dobrodružných objavov," priblížil Várady. Okrem protagonistov bude divákov sprevádzať aj hudba Juraja Haška, lídra kapely Sto múch. Deťom od 9 rokov budú určené Príbehy stien v réžii Kataríny Aulitisovej. Bábková inscenácia vychádza z nadčasových poviedok viacerých svetových autorov a zavedie
divákov do nášho zdanlivo slobodného sveta, rozdeleného viditeľnými aj neviditeľnými stenami, pre ktoré sa ľudia od seba čoraz väčšmi vzďaľujú.

Zdroj: BBD

​Neviditeľní.

Zdroj: BBD

​Popolvár.

BBD odporúča pre deti od 6 rokov inscenáciu Iný v réžii poľských tvorcov Leny Frankiewiczovej a Tomasza Maśląkowského. Čo keby boli všetci rovnakí? Vyzerali by rovnako, správali by sa rovnako, mysleli by si a cítili by to isté? Hravý a filozofujúci text napísal pre Bratislavské bábkové divadlo známy poľský dramatik Jarosław Murawski. Pre deti od 3 rokoch budú pripravené Rozprávky o malej tučnej víle v réžii Kataríny Aulitisovej. "Krátke príbehy podľa knihy českého pesničkára a spisovateľa Jiřího Dědečka zavedú divákov do sveta hračiek, ktorý citlivo paroduje svojrázne ľudské vlastnosti a konanie," doplnil Várady.

Zdroj: BBD

​Rozprávky o malej ručnej víle.

BBD upresňuje, že aktuálne online predstavenie bude ohlásené vopred na facebookovej a webovej stránke Bratislavského bábkového divadla. Lístky si môžete zakúpiť TU.

(ts,nc)

Páčil sa vám článok?

Najčítanejšie