• Kultúra
  • 26.02.2016 17:33

Posledný víkend jarných prázdnin ponúka množstvo aktivít

0 0
Posledný víkend jarných prázdnin ponúka množstvo aktivít - bsk_erb

V Bratislavskom kraji sa jarné prázdniny pomaly končia, ale podujatí, kam deti ešte možno zobrať, je stále dosť. Aj víkendové (27. a 28. 2.) počasie má byť viac ako priaznivé, a tak deti, ako aj ich rodičia si môžu v bratislavskom regióne vychutnať ešte veľa kultúrnych, náučných a športových podujatí.

"Bratislavský región má krásnu prírodu, atraktívne prostredie, pamiatky a rôzne podujatia. Pozitívne je, že záujem o toto všetko rastie nielen u zahraničných turistov, ale aj u domácich. Nielen oni sami chcú spoznávať domáce bohatstvo, ale vedú k tomu aj svoje deti," vyjadril sa predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavol Frešo.

Počas víkendu sa môžete na náučnom chodníku v Zámockom parku v Pezinku bližšie zoznámiť s názvami rastlín a živočíchov, ale v jeho areáli si môžete pozrieť aj voľne pohybujúce sa pávy. Tradície malokarpatského regiónu zase predstaví Malokarpatské múzeum v Pezinku, kde stále prebieha výstava DO ZBRANE! BITKY A BOJISKÁ BRATISLAVSKÉHO KRAJA. Ide o prierez dejinami vojenstva od najstarších čias do konca 2. svetovej vojny.

Prechádzku spojenú s históriou ponúka zrúcanina Biely Kameň, či lesík nad Svätým Jurom so svojimi pozostatkami gotického hradu. Nezabudnuteľným zážitkom môže byť Tigria farma v Kostolnej, ktorá každý deň od 12.00 do 16.00 h predstavuje oázu Sibírskeho Tigra.

Na turistický či cyklistický výlet vás odvezie lanovka zo Železnej studničky na Kamzík. Premáva od štvrtka do nedele od 10.00 do 18.00 h. Na Železnej studničke nájdete aj dve umelé jazerá a športový areál.

Nádherný výhľad, v prípade pekného počasia, si môžete vychutnať z pieskového vrchu Sandberg na Devínskej Kobyle. Pýši sa aj žraločími zubami či lastúrnikmi z mora, len ich treba nájsť. Prírodu, zvieratá a podujatia nájdete v Zoologickej záhrade, ktorá je v mesiaci február otvorená od 10.00 do 15.25 h.

Nielen deti, ale ani ich rodičia sa nebudú nudiť v Detskom múzeu SNM. Vybrať si tu môžu napríklad tvorivé dielne, detské laboratórium, kútik pre najmenších, či detské kino. Otvorené je denne od 10.00 do 18.00 h.

Ďalším tipom, najmä pre milovníkov štvorkolesových tátošov, je Múzeum dopravy v Bratislave. Zabavia sa tu nielen deti, ale aj ich rodičia. Otváracie hodiny sú každý deň okrem pondelka od 10.00 do 17.00 h. Deti do piatich rokov majú návštevu zdarma.

Bibiana má pre deti pripravenú výstavu - Zaži textil. Ide o interaktívnu výstavu o textile ako o rôznorodom materiáli, o jeho zmyslovom vnímaní, štruktúrach a podobách. Výstava je netradičná aj tým, že sa bude meniť vďaka dopĺňaniu objektov a inštalácií za neustálej aktívnej pomoci detí. Otvorené je od utorka do nedele od 10.00 do 18.00 h.

Bratislavské bábkové divadlo pripravilo na víkend pre svojich detských divákov predstavenie Zlaté prasiatko, inšpirované knihou Ester Starej a Martiny Matlovičovej: Chrochtík a Kvikalka na cestě za blýskavým prasátkem. Predstavenie je určené pre deti od troch rokov a hrá sa v Divadle Malá scéna STU v sobotu 27. februára o 14.30 h a v nedeľu 28. februára o 10.00 a o 14.30 h.

Pestrú ponuku majú pre svojich návštevníkov, či už malých alebo veľkých, aj Kino Mier v Senci a Modre, Kino Záhoran v Malackách, Kino Domu Kultúry v Pezinku a ďalšie.

(TASR)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.