Retrospektíva výtvarného umenia

27.10.2007
0
Páčil sa vám článok?

V Slovenskej národnej galérii je inštalovaná veľká retrospektívna výstava Dejiny slovenského výtvarného umenia - 20. storočie v koncepcii Zory Rusinovej. Je pokračovaním výstavného a edičného cyklu Dejiny slovenského výtvarného umenia, ktorého prvú časť - Barok, realizovala SNG v roku 1998.

Reprezentatívna expozícia je rozdelená do ôsmich tematických celkov: 20. storočie vo výtvarnom umení (a Slovensko), 20. storočie v architektúre, maliarstvo, grafika, sochárstvo, prestupovanie médií, fotografia a úžitkové umenie.

Zastúpené sú napríklad diela secesie, impresionizmu, vojnovej generácie, avantgardy, informelu a ďalších smerov resp. tendencií či dozvukov svetových výtvarných prúdov, tvorba príslušníkov generácie 1909, galandovcov, ale tiež éry socialistického realizmu i jeho alternatívneho protipólu, ako aj tvorba najmladšej generácie.

(rh)
Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.