Koronavírus: Na ZŠ Tbiliská v Rači dnes ráno merali deťom pri vstupe do školy teplotu

9.3.2020

Zdroj: FB Priatelia Rače

Páčil sa vám článok?

Obavy zo šírenia koronavírusu na území Bratislavského kraja sú veľké a preto boli rozhodnutím župana Juraja Drobu zatvorené všetky stredné školy v jeho pôsobnosti. Na väčšine základných školy sa však dnes normálne vyučuje, hoci určité opatrenia každá z nich prijala...

"Na ZŠ Tbiliská pristúpili aspoň ku kontrole detí meraním teploty bezkontaktným teplomerom. Trochu ich to zdržalo do školy. Ale treba robiť aspoň niečo, keďže na rodičov sa spoľahnúť nedá," napísal k fotografiám zverejneným na FB stránke Priatelia Rače Ľuboš. 

Zdroj: FB Priatelia Rače

Rôzne preventívne opatrenia boli ešte minulý týždeň zaznamenané aj na iných základných školách. Vedenia niektorých škôl dali rodičom podpísať čestné prehlásenia o tom, že oni alebo ich deti nenavštívili v nedávnej minulosti niektorú z krajín, ktorá je ohniskom šírenia nákazy nebezpečným coronavírusom. A napríklad deti zo ZŠ na Hlbokej zostali dnes doma:

​(ars)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.