Správy

Ako sme už informovali, predseda SNS Andrej Danko SNS sa plánuje obrátiť kvôli komunálnym voľbám na Ústavný súd. Víťaz primátorských volieb v Bratislave Matúš Vallo podľa neho porušil pravidlá. A čo na snahy SNS hovorí samotný Vallo?

Bratislavskú mestskú časť Rača povedie ďalšie štyri roky nový starosta. Bude ním súčasný miestny a krajský poslanec Michal Drotován (nezávislý). V sobotných (10.11.) komunálnych voľbách porazil v boji o starostovskú stoličku aj súčasného račianskeho starostu Petra Pilinského (nezávislý).

V komunálnych voľbách sme si volili primátora, starostov, poslancov mestského zastupiteľstva i v jednotlivých mestských častiach. Postupne vám prinesieme komletný zoznam zvolených kandidátov, ktorým ste dali svoju dôveru na najbližšie štyri roky. Zároveň by mali byť novozvolení poslanci zverejnení aj na oficiálnych webových stránkach mestských častí.

Komunálne voľby v bratislavskej Dúbravke ovládla takmer úplne pravicová koalícia. Jej nominanti obsadili 23 z 25 miest v dúbravskom miestnom zastupiteľstve, rovnako tak kandidát tejto koalície (SaS, OĽaNO, Sme rodina - Boris Kollár, OKS, KDH, Nova, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska) obhájil svoj post vo voľbách starostu.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.