Správy

  • Komunálne voľby 2018
  • 20.09.2018 20:09

O kreslo starostky Devína súperia dve kandidátky

0 0

Súčasnú starostku bratislavského Devína Ľubicu Kolkovú, ktorá sa opätovne uchádza o tento mandát, vyzýva do súboja o kreslo starostu ekonómka Andrea Denková. Na post šéfky mestskej časti s vyše 1820 obyvateľmi kandidujú obe ako nezávislé.

Zlepšenie bezpečnosti, vytvorenie kvalitného verejného priestoru, podpora aktivít v danom priestore, participatívnosť a zlepšenie fungovania miestneho úradu. To je päť priorít, ktoré tvoria základ volebného programu kandidátky na starostku bratislavského Starého Mesta Zuzany Aufrichtovej.

Do mestského zastupiteľstva kandiduje podľa zatiaľ neoficiálneho zoznamu 284 kandidátov, z toho 69 žien a 215 mužov. V mestskom parlamente bude v nasledujúcom volebnom období (2018 - 2022) sedieť 45 poslancov, teda rovnaký počet ako v súčasnosti. V bratislavskom parlamente, ktorý má svoje zasadnutia v Primaciálnom paláci, však nebudú mať všetky mestské časti rovnaké zastúpenie...

Podpora projektov v oblasti športu, kultúry, bezpečnosti, ale tiež sociálnej a zdravotnej starostlivosti. To sú tematické priority, s ktorými vstupuje do boja o kreslo starostu bratislavskej Devínskej Novej Vsi Dárius Krajčír. Do tohtoročných jesenných komunálnych volieb ide ako kandidát s podporou koalície SaS, Sme rodina a Nova.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.