Správy

Do mestského zastupiteľstva kandiduje podľa zatiaľ neoficiálneho zoznamu 284 kandidátov, z toho 69 žien a 215 mužov. V mestskom parlamente bude v nasledujúcom volebnom období (2018 - 2022) sedieť 45 poslancov, teda rovnaký počet ako v súčasnosti. V bratislavskom parlamente, ktorý má svoje zasadnutia v Primaciálnom paláci, však nebudú mať všetky mestské časti rovnaké zastúpenie...

Podpora projektov v oblasti športu, kultúry, bezpečnosti, ale tiež sociálnej a zdravotnej starostlivosti. To sú tematické priority, s ktorými vstupuje do boja o kreslo starostu bratislavskej Devínskej Novej Vsi Dárius Krajčír. Do tohtoročných jesenných komunálnych volieb ide ako kandidát s podporou koalície SaS, Sme rodina a Nova.

 Do lehoty určenej na podávanie kandidačných listín (11.9.) v rámci novembrových komunálnych volieb podali v bratislavskej Karlovej Vsi kandidačnú listinu traja uchádzači o post starostu, taktiež i 63 uchádzačov o miesto poslanca v miestnom zastupiteľstve mestskej časti.

Záujem o kreslo bratislavského primátora verejne vyjadrilo do utorka (11.9.) polnoci, dokedy sa podávali kandidačné listiny pre novembrové komunálne voľby, osem kandidátov. Presný počet i mená kandidátov by mali byť známe až v priebehu nasledujúcich dní po kontrole a zaregistrovaní kandidátnych listín. Známe preto zatiaľ nie sú ani všetky mená kandidátov na bratislavských mestských poslancov.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.