Vo Vrakuni získal starosta M.Kuruc vyše 94-percentnú podporu

12.11.2018
0

Zdroj: Matúš Husár

Páčil sa vám článok?

V bratislavskej mestskej časti Vrakuňa obhájil svoj starostovský post v sobotných (10.11.) komunálnych voľbách Martin Kuruc (na snímke vpravo). Od Vrakunčanov získal 5779 hlasov, a teda 94,19– percentnú podporu.

Na druhom mieste v boji o miesto starostu skončil Marián Nagy s 356 hlasmi (5,80 percenta). Vyplýva to z oficiálnych výsledkov volieb.

"Je to ohodnotenie mojej štvorročnej práce. Som rád, že som takúto vysokú podporu dostal a sľubujem, že ďalšie štyri roky nepoľavím a budem pokračovať v práci tak ako doteraz," povedal Kuruc obyvateľom vo videu zverejnenom na sociálnej sieti. 

Do miestneho zastupiteľstva si Vrakunčania zvolili 15 zástupcov. Medzi nimi sú Tomáš Galo, Robert Greizinger, Eva Samolejová, Zuzana Schwartzová, Stanislav Bruna, Zuzana Magálová, Ladislav Kugler, Marcel Boris, Jana Némethová, Miroslav Macko, Soňa Svoreňová, Andrej Ravasz, Ondrej Hrivňák, Marek Zajíček a Lívia Benedeková. V mestskom parlamente budú Vrakuňu zastupovať ako mestskí poslanci Martin Kuruc a Soňa Svoreňová.

Vo Vrakuni bola v sobotu volebná účasť 36,20 percenta. Zo 17.544 zapísaných voličov prišlo voliť 6352 obyvateľov.

(TASR) 

Páčil sa vám článok?

Najčítanejšie články