Zmenia výsledok volieb? Danko napadne víťazstvo Matúša Valla na Ústavnom súde

13.11.2018
0
Andrej Danko

Zdroj: TASR - Jakub Kotian

Páčil sa vám článok?

Novozvolený primátor Bratislavy Matúš Vallo ešte nemá definitívne vyhrané. Jeho víťazstvo v komunálnych voľbách totiž plánuje napadnúť na Ústavnom súde vládna SNS.

Ako informoval portál glob.sk, právnici SNS už pripravujú podanie na Ústavný súd, lebo Vallo vraj porušil vo voľbách pravidlá. Problém vidia v tom, že podľa zákona môžu v komunálnych voľbách kandidovať buď nezávislí kandidáti alebo kandidáti za jednotlivé politické strany, no Matúš Vallo kandidoval ako kandidát dvoch politických subjektov a Teamu Vallo, ktorý sám seba definuje ako občiansku platformu. 

“Pripravujeme podanie na Ústavný súd, kandidovať môžu buď nezávislí kandidáti, alebo politické strany, nie občianske platformy. Na najbližšej koaličnej rade o tom budem informovať aj svojich koaličných partnerov a požiadam ich o podporu,” uviedol Danko pre glob.sk. 

Reakciu Matúša Valla nájdete TU.

(ms)

Páčil sa vám článok?

Najčítanejšie články

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.