Správy

Komunálne voľby v bratislavskej Dúbravke ovládla takmer úplne pravicová koalícia. Jej nominanti obsadili 23 z 25 miest v dúbravskom miestnom zastupiteľstve, rovnako tak kandidát tejto koalície (SaS, OĽaNO, Sme rodina - Boris Kollár, OKS, KDH, Nova, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska) obhájil svoj post vo voľbách starostu.

Bratislavská mestská časť Podunajské Biskupice bude mať nového starostu, novinára - publicistu Zoltána Péka (Most-Híd, SaS, Sme rodina, OKS, Nova). Rozhodli o tom obyvatelia mestskej časti v sobotných (10. 11.) komunálnych voľbách.

Bratislavskú mestskú časť Vajnory povedie nový starosta. Doterajšieho dlhoročného šéfa vajnorskej samosprávy Jána Mrvu, ktorý sa neúspešne uchádzal o post primátora Bratislavy, nahradí vo funkcii starostu ekonóm Michal Vlček (nezávislý). Vyplýva to z oficiálnych výsledkov sobotných (10. 11.) komunálnych volieb zverejnených na webovej stránke mestskej časti.

Pred komunálnymi voľbami v Bratislave bolo do zoznamov voličov zapísaných 402 062 ľudí, ale svoje ústavné právo na právoplatné hlasovanie využilo 163 362 voličov, čo znamená 40,67-percentnú účasť. Pozreli sme sa na to ako to vyzeralo v jednotlivých mestských častiach a zdá sa, že čím menej ľudí niekde býva, tým bola účasť vyššia. Prvé totiž skončilo Čunovo a posledná Petržalka.

Po včerajších komunálnych voľbách je už známe aj nové zloženie mestského zastupiteľstva, v ktorom bude rovnako ako v doterajšom volebnom období 45 poslancov. Do mestského parlamentu sa dostalo 17 nezávislých kandidátov a 28 nominantov politických strán. Uspelo aj 5 novozvolených starostov mestských častí a dvaja dosluhujúci starostovia - Peter Pilinský (Rača) a Alžbeta Ožvaldová (Podunajské Biskupice).

V komunálnych voľbách si obyvatelia jednotlivých mestských častí volili aj nových starostov a poslancov, ktorí ich budú zastupovať najbližšie štyri roky v orgánoch miestnej samosprávy. Najsuverénnejšie víťazstvo zaznamenal doterajší starosta Vrakune Martin Kuruc, ktorý svoj post obhájil so ziskom viac než 94 percent hlasov!

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.