Správy

 Do lehoty určenej na podávanie kandidačných listín (11.9.) v rámci novembrových komunálnych volieb podali v bratislavskej Karlovej Vsi kandidačnú listinu traja uchádzači o post starostu, taktiež i 63 uchádzačov o miesto poslanca v miestnom zastupiteľstve mestskej časti.

Záujem o kreslo bratislavského primátora verejne vyjadrilo do utorka (11.9.) polnoci, dokedy sa podávali kandidačné listiny pre novembrové komunálne voľby, osem kandidátov. Presný počet i mená kandidátov by mali byť známe až v priebehu nasledujúcich dní po kontrole a zaregistrovaní kandidátnych listín. Známe preto zatiaľ nie sú ani všetky mená kandidátov na bratislavských mestských poslancov.

Bratislava prichádza ročne o viac ako 16 miliónov eur pre chybu, ktorá sa stala počas dobrovoľného sčítania obyvateľov v roku 2011. Upozornila na to dnes nezávislá kandidátka na primátorku Bratislavy a súčasná viceprimátorka hlavného mesta Iveta Plšeková s tým, že spúšťa petíciu za spravodlivosť pre Bratislavčanov.

Parkovanie, rozvoj sociálnych služieb a pokračovanie v rozbehnutých rekonštrukciách a revitalizáciách. To sú oblasti, ktorým sa chce v nasledujúcom volebnom období venovať súčasný starosta bratislavského Nového Mesta Rudolf Kusý. Ako nezávislý kandidát v utorok potvrdil, že v jesenných komunálnych voľbách chce obhájiť svoj post.

Po tohtoročných jesenných komunálnych voľbách bude mať bratislavská Petržalka nového starostu. Jej súčasný starosta Vladimír Bajan nebude už tento post obhajovať a po piatich volebných obdobiach, s prestávkou, končí na čele najväčšej bratislavskej mestskej časti.

Do boja o kreslo starostu bratislavského Starého Mesta v tohtoročných komunálnych voľbách oficiálne vstúpil aj trojnásobný poslanec Martin Borguľa. O priazeň voličov sa uchádza ako nezávislý, podľa jeho slov bez skrytej podpory politických strán a sponzorov. Zo strany Smer-SD odišiel v apríli.

Súčasný primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal a bývalý generálny riaditeľ RTVS Václav Mika odovzdali pondelok svoje kandidátne listiny na šéfa bratislavskej samosprávy. Obaja sa budú uchádzať v novembrových komunálnych voľbách o hlasy voličov ako nezávislí kandidáti.

Na post starostky Starého Mesta v nadchádzajúcich komunálnych voľbách kandiduje aj Dana Kleinert, ktorá sa snaží svoju kampaň stavať na poctivom prístupe a poctivých riešeniach v prospech miestnych obyvateľov. Napriek tomu sa počas víkendu objavili letáky vyzerajúce zdanlivo na jej podporu, od ktorých sa však nádejná kandidátka na starostku dištancuje.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.